امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۳:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93652
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۵
تعداد بازدید: 32
امیرمهدی ژوله نویسنده فیلمنامه «برباد رفته» درگفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس، درباره نگارش این فیلمنامه و قالب آن گفت: «برباد رفته» یک فیلمنامه قصه ...

امیرمهدی ژوله نویسنده فیلمنامه «برباد رفته» درگفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس، درباره نگارش این فیلمنامه و قالب آن گفت: «برباد رفته» یک فیلمنامه قصه گو؛ قهرمان محور و همچنین کمدی است که درحال حاضر فیلمنامه در مرحله سیناپس است و منتظریم تا مشغله رضا عطاران برای فیلم «ردکارپت» کم شود تا کار را جدی‌تر ادامه بدهیم.

وی درباره موضوع داستان این فیلم با اشاره به اینکه، قهرمان این فیلم دچار چالش و مشکلاتی می‌شود که باید به آن‌ها غلبه کند گفت: الان که فیلم‌ها بیشتر پایان باز دارند و با ساختار غیر خطی نوشته می‌شوند، قهرمان این فیلم در بن بست رها نمی‌شود و این فیلم برخلاف آن‌ها پایان قطعی و ساختاری منسجم دارد و  قصه به شکل خطی روایت می‌شود.

ژوله که نخستین تجربه فیلمنامه نویسی در سینما را با این کار تجربه می‌کند و بیش از این فیلمنامه سریال‌های طنز زیادی را نوشته در پاسخ به این سوال که چطور تصمیم بر نگارش فیلمنامه سینمایی گرفته است؟ گفت: روزی رضا عطاران و سیامک انصاری در جمعی بودند مرا نیز دعوت کردند، این طرح مطرح شد و قرار شد من نوشتن آن را به عهده بگیرم.

وی افزود: سینما را دوست داشتم، منتظر فرصت خوبی بودم تا بتوانم کار سینمایی انجام دهم، پیشنهادهای مطرح شده بود که دوست نداشتم به عنوان نخستین کار سینمایی انجامشان دهم، اما با مطرح شدن این طرح دوست داشتم که این اولین کار سینمایی ام باشد.

نویسنده سریال های«شب‌های برره» و «شوخی کردم!» درباره نگارش یک فیلمنامه از جنس قصه گو خاطر نشان کرد: همه قصه را دوست دارند، قصه در فرهنگ ما به شکل سنتی و بومی وجود داشته و همه ما با آن بزرگ شده‌ایم و تماشای آن جالب است و الان که سینما به سمت متفاوتی رفته خوب است که قصه تعریف شود.

وی همچنین درباره فعالیت های دیگر خود گفت: سریال «اتاق عمل» به کارگردانی مهران مدیری طرح شده و درحال انجام کارهای درون سازمانی است، پس از اتمام کارها پیش تولید آن آغاز میشود، کار بازنویسی فیلمنامه را به همراه خشایار الوند و گروه دیگر از نویسندگان آغاز می‌کنیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها