امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۶:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93662
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۵
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در بخش حوزوی بیست‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم مرکز پاسخگویی ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در بخش حوزوی بیست‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم مرکز پاسخگویی به سؤالات دینی وجود دارد که در این قسمت افراد با مراجعه به متخصصان دینی می‌توانند در سه حوزه «مشاوره»، «روان‌درمانی» و «راهنمایی» مشکلات خود را برطرف سازند.

سال گذشته در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم بخش پاسخگویی به سؤالات دینی و مشاوره فضای خوبی در اختیار داشت به طوری که حدود 60 نفر به سؤالات افراد پاسخ می‌دادند اما امسال با توجه به تغییرات موجود این فضا بسیار محدود شده تا جایی که شاید کمتر از 10 نفر برای مشاوره دینی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن حضور دارند اما با این وجود از تعداد متقاضیان مشاوره کاسته نشده است.

حجت‌الاسلام عابدینی یکی از مشاوران این بخش اظهار داشت: مرکز پاسخگویی به سؤالات دینی که به همت دفتر تبلیغات اسلامی قم در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم دایر شده است علاوه بر پاسخگویی در بخش‌های مختلف، افراد را به انس بیشتر با آیات الهی تشویق می‌کند.

مشکلات زناشویی و تربیت فرزند مهم‌ترین محور مراجعات مردم به بخش مشاوره نمایشگاه قرآن

وی که در بخش مشاوره روان‌شناختی به افراد مشاوره می‌دهد، درباره مهم‌ترین مشکلات مراجعه‌کنندگان ادامه داد: بخش روانشناسی و روان‌شناختی مخاطبان خاصی دارد چرا که این مباحث با زندگی افراد عجین است و همه در دورانی از زندگی به مشکلاتی برخواهند خورد که برای رفع آن نیاز به مشاوره دارند.

حجت‌الاسلام عابدینی با بیان اینکه مشکلات زناشویی و تربیت فرزند مهم‌ترین مشکلاتی است که افراد برای رفع آن به مشاوره مراجعه می‌کنند، افزود: در عصر حاضر موضوع تربیت فرزندان به امری پیچیده و دشوار تبدیل شده است به طوری که والدین با مطالعه کتاب‌های مختلف و حتی گذراندن دوره‌های تربیت فرزند بازهم در رشد دینی کودکان خود دچار مشکل می‎‌شوند به همین جهت باید راهکاری در جهت تربیت فرزندان صالح اتخاذ شود.

این مشاور دینی خاطر نشان کرد: با وجود اینکه بسیاری از والدین برای تربیت صحیح فرزندانشان تلاش بسیاری می‌کنند اما فرزندان به گونه‌ای که والدین می‌خواهند تربیت نمی‌شوند و همین امر باعث بروز مشکلاتی برای خانواده‌ها می‌شود که در این راستا مشاوران دینی می‌توانند نقش مؤثری در حل این مشکلات داشته باشند.

وی با اشاره به فعالیت‌های مرکز مشاوره دینی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم گفت: افراد برای مباحث گوناگونی به مشاوره مراجعه می‌کنند و ما نیز بر اساس موضوعات مطرح شده به آنها مشاوره داده و در مباحثی آنها را به متخصصان مربوطه ارجاع می‌دهیم.

فاصله گرفتن از مفاهیم قرآنی علت بسیاری از مشکلات

حجت‌الاسلام عابدینی بیان اینکه علت بسیاری از مشکلات جوامع امروز فاصله گرفتن از مفاهیم قرآنی است، معرفی کتاب‌های مفید برای افراد را یکی دیگر برنامه‌های مرکز مشاوره و پاسخگویی به سؤالات دینی در نمایشگاه قرآن عنوان کرد و افزود: مهم‌ترین هدف ما از ایجاد مرکز پاسخگویی به سؤالات دینی و مشاوره راهنمایی افراد برای انس بیشتر با قرآن است چرا که خداوند در قرآن برای تمامی لحظات انسان برنامه دارد و اگر افراد بر اساس برنامه الهی پیش روند به طور حتم با چنین مشکلاتی در زندگی خود مواجه نخواهند شد.

وی با اشاره به اینکه قرآن راه هدایت را به بشر نشان می‌دهد، ادامه داد: بسیاری از مشکلات و ناهنجاری‌های خانوادگی به دلیل این است که افراد در زندگی خود از مضامین قرآنی بهره نمی‌برند و همین امر باعث هنجارشکنی در زندگی می‌شود.

حجت‌الاسلام عابدینی با بیان اینکه هرچه انسان با قرآن بیشتر مأنوس شود متناسب با هنجارهای دینی رفتار می‌کند، اظهار داشت: ما در روز حداقل به 30 نفر مشاوره می‌دهیم؛ در بسیاری از این مشاوره‌ها متوجه شدیم که افراد به دلیل کم‌توجهی به مباحث قرآنی دچار مشکلاتی هستند که با انس با قرآن می‌توانند این مشکلات را مرتفع سازند.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها