امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۶:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93688
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۳
تعداد بازدید: 59
سهراب صلاحی رئیس سازمان بسیج اساتید در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌با اشاره به سخنان اخیر مقام ...

سهراب صلاحی رئیس سازمان بسیج اساتید در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در جمع اساتید دانشگاهی، گفت:‌ هر ساله مقام معظم رهبری تعدادی از اساتید را به حضور می‌پذیرند و بارها نیز از سوی نخبگان این حقیقت تاکید شده است که اشراف مقام معظم رهبری در حوزه آموزش عالی مانند دیگر حوزه‌ها بسیار عمیق است.

وی افزود:‌ دغدغه‌های بسیاری از اساتید در یک سال اخیر نسبت به وضعیت مدیریت و علم در دانشگاه‌ها در سخنان اخیر مقام معظم رهبری  در جمع اساتید دانشگاهی مشاهده شد.

صلاحی در ادامه با اشاره به جلسه نمایندگان مجلس با فرجی‌دانا قبل از روی کار آمدن وی گفت: قبل از اینکه فرجی‌دانا از مجلس رأی اعتماد بگیرد مطرح شد که اگر سیاست‌های مقام معظم رهبری را دنبال می‌کند و حفظ آرامش و ادامه پیشرفت علمی را در دستور کار قرار می‌دهد نمایندگان مجلس به وی رای اعتماد خواهند داد.

این استاد دانشگاه ادامه داد:‌ آنچه که فرجی‌دانا قبول کرده بود علاوه بر موارد ذکر شده، این مورد نیز بود که از افراد حاشیه‌ساز و مسئله‌‌دار در وزارت علوم استفاده نکند، اما بعد از اینکه از مجلس رای اعتماد گرفت افرادی را در وزارتخانه و در کنار خود گماشت که دشمنی آنان با نظام، خصوصا در ماجرا‌های سال 87  و فتنه 18 تیر کاملا عیان بود.

صلاحی با بیان اینکه در فتنه سال 78 دو وزارتخانه علوم و کشور آتش‌بیار معرکه بودند، گفت:‌ از مظلومیت جمهوری اسلامی همین بس که بعضی مدیران آن اپوزیسیون نظام می‌شوند از جمله کسانی که در حال حاضر به عنوان مشاور در وزارت علوم مشغول به کار هستند.

رئیس سازمان بسیج اساتید با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با اساتید گفت: معظم‌له در این دیدار به این نکته اشاره کردند که در دورانی در خود وزارت علوم سنگ‌اندازی‌هایی برای پیشرفت علمی صورت می‌گرفت. حال ما شاهدیم که همان افراد در سایه در وزارت علوم به کار گرفته شده‌‌اند، ‌افرادی که عنادشان با انقلاب برای بسیاری آشکار است.

صلاحی با تاکید بر اینکه خیز علمی کشور در دهه گذشته شتاب بیشتری گرفته است، گفت: شاهدیم که امروز بسیاری از مدیرانی که در وزارت علوم و دانشگاه‌ها به کار گرفته می‌شوند اهدافشان را برگرداندن فضای دانشگاه‌ها به دوم خرداد عنوان می‌‌کنند. دوم خردادی که تنها تشنج و رکود علمی را بوجود می‌آورد.

وی تصریح کرد: البته تا به امروز به علت حضور نیروهای ارزشی چنین افرادی نتوانستند وضع دانشگاه‌ها را به سال‌های 78 بکشانند اما تلاش دارند که دانشگاه را به عنوان باشگاه سیاسی برای بعضی انتخابات تبدیل کنند.

رئیس سازمان بسیج اساتید تصریح کرد: در حال حاضر دانشگاه‌ها با یک سرخوردگی مواجه هستند، اینکه دانشگاه تهران به عنوان بزرگترین دانشگاه کشور بدون مسئول باقی مانده است یکی از این نمونه‌های سرخوردگی است.

وی با تأکید بر اینکه سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با اساتید تاحدود زیادی تکلیف را مشخص کرد، گفت:‌ امیدواریم نمایندگان مجلس نگذارند مهمترین پایگاه قدرت جمهوری اسلامی دچار سوء مدیریت و تشنج شود.

صلاحی با بیان اینکه باید در دانشگاه‌ها از نیروهای ارزشی استفاده شود، گفت:‌ نباید جای اینگونه افراد را نیروهای فتنه‌‌گر و حاشیه ساز پر کند، افرادی که در دوم خرداد امتحان خود را پس داده‌اند.

رئیس سازمان بسیج اساتید با انتقاد از رویه وزارت علوم در برخورد با شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز گفت:‌ بارها نسبت به اقداماتی که توسط وزارت علوم صورت می‌گیرد تذکر داده شده است اما گوش شنوایی در این وزارتخانه وجود ندارد. ما شاهدیم که چند بار رئیس جمهور در شورای عالی انقلاب فرهنگی تذکر داد که برگزاری انتخابات برای انتخاب روسای دانشگاه‌ها غیرقانونی است اما مسئولان وزارت علوم روش خود را اصلاح نکردند.

سهراب صلاحی در پایان خاطرنشان کرد: وضعیت کنونی دانشگاه‌ها وضعیت ناصوابی است که اگر مجلس اقدام نکند دانشگاه دچار معضلات گسترده‌ای می‌شود و امیدواریم که اصلاح مدیریت در وزارت علوم با انجام استیضاح و بکارگیری مدیری معتدل و همگن با پیشرفت‌های علمی کشور صورت گیرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها