امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۹:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93693
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۳
تعداد بازدید: 133
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گروه کتاب و ادبیات؛ «انجمن فرهنگی هنری زنان ناشر» سال 1388 توسط هیأت مدیره‌ای متشکل از سه بانوی ناشر، ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گروه کتاب و ادبیات؛ «انجمن فرهنگی هنری زنان ناشر» سال 1388 توسط هیأت مدیره‌ای متشکل از سه بانوی ناشر، فعالیت خود را آغاز کرد. در ابتدا با گرد هم آوردن زنانی که مجوز نشر به نامشان بود اما به تدریج با هدف تشکلی رسمی برای رسیدگی به امور زنان ناشر و برطرف کردن پاره‌ای از مشکلات و هم‌اندیشی و همفکری بانوان شکل گرفت.

از اهداف انجمن فرهنگی هنری زنان ناشر می‌توان به تلاش در جهت احیا و اعتلای امور و مسایل فرهنگی، انتشاراتی، آموزشی، تخصصی، مشاوره‌ای، اجرا، ارائه طراحی پروژه‌های هنری تبلیغاتی و کمک به ایجاد و برگزاری مجامع، سمینارها و کنفرانس‌های علمی، فرهنگی و هنری در داخل و خارج از کشور با کمک سایر مؤسسات، اشاره کرد.

در این راستا به سراغ مریم السادات ظهوریان، مدیرعامل انجمن فرهنگی هنری زنان ناشر رفته و  با وی درباره این انجمن به گفت‌وگو نشستیم که در ذیل آن را می‌خوانید:

* عضویت 60 ناشر خانم در این انجمن

خانم ظهوریان چند ناشر در این انجمن عضو هستند؟

مجموعاً 60 ناشر خانم در «انجمن فرهنگی هنری زنان ناشر»، عضو هستند که پروانه نشر به نام خودشان به ثبت رسیده است.علاوه بر آن، این انجمن دارای 60 عضو غیر ناشر است که همه آنها از فعالان حوزه نشر نظیر مؤلف، مترجم، ویراستار، طراح و کسانی که در حوزه نشر دخل و تصرفی دارند، به شمار می‌روند.
 

* این انجمن برپایه فعالیت در حوزه نشر و تعامل با خانم‌های ناشر پایه‌گذاری شده است

درباره اهم کارهایی که در انجمن فرهنگی هنری زنان ناشر صورت می‌گیرد، سخن بگویید؟

اساسنامه این انجمن بسیار گسترده و چند منظوره است منتها به لحاظ اینکه از آغازین فعالیت خود، برپایه فعالیت در حوزه نشر و تعامل با خانم‌های ناشر پایه‌گذاری شده است، کارهای این انجمن بیشتر بر روی نشر متمرکز شده است.

در این میان ناگفته نماند که انجمن فرهنگی هنری زنان ناشر در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز حضور داشت و تلاش دارد تا بعد از ماه مبارک رمضان نیز در نمایشگاه‌های استانی حضور به عمل آورد.

* توجه اساسی «انجمن فرهنگی هنری زنان ناشر» به خانواده

برگزاری همایش، سمینار و دوره‌های آموزشی با موضوعات مختلف نشر، یکی دیگر از برنامه‌های انجمن فرهنگی هنری زنان ناشر طی سال جاری است، حتی در این میان برگزاری نمایشگاه‌های کتاب مناسبتی در سطح تهران را هم در دستور کار این انجمن قرار داده‌ایم.

 

 

یکی دیگر از دغدغه‌های اصلی «انجمن فرهنگی هنری زنان ناشر»، مسائل مربوط به خانواده، کیفیت زندگی و سبک زندگی اسلامی _ ایرانی است که  در این راستا نیز تاکنون اقدام به برگزاری کلاس‌هایی برای زنان  و مادران کرده است.

* اعلام آمادگی انجمن برای جذب زنان ناشر

خانم ظهوریان درباره نحوه جذب زنان ناشر سراسر کشور شرح دهید؟

اینجا از همه خانم‌های ناشری که پروانه نشر به نام خودشان است، دعوت می‌کنیم که پس از بررسی هیأت مدیره در انجمن فرهنگی هنری زنان ناشر، در خدمت‌شان باشیم، در عین حال اهالی قلم و مترجمانی که در حوزه فرهنگ فعالیت دارند، می‌توانند به عضویت این انجمن درآیند.

* انجمن فرهنگی هنری زنان ناشر به صورت خصوصی اداره می‌شود

درباره حق عضویت توضیح دهید؟

حق عضویت برای ناشران زن و سایر اعضا نظیر مؤلفان، مترجمان، ویراستاران و طراحان متفاوت است که مجموعه این حق عضویت‌‌ها هم در برنامه‌های انجمن هزینه و استفاده می‌شود.

در این میان ناگفته نماند که انجمن فرهنگی هنری زنان ناشر به صورت خصوصی اداره می‌شود و بار مالی اصلی آن هم به دوش هیأت مدیره است. رئیس هیأت مدیره انجمن خانم جدلی مدیر مسئول نشر نغمه نواندیش و بازرس انجمن هم خانم نوبری مدیر مسئول نشر طراوت هستند.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار