امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۴:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93703
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۳۵
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، در راستای ادامه عملیات‌های آشتی ملی و مصالحه که بخش‌های گسترده‌ای از سوریه و ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، در راستای ادامه عملیات‌های آشتی ملی و مصالحه که بخش‌های گسترده‌ای از سوریه و به طور مشخص استان حمص، در مرکز سوریه را فراگرفته، شاهد بودیم که بخش قدیمی شهر حمص از عناصر مسلح پاکسازی و بیش از 3 هزار عنصر مسلح از آن خارج شدند تا زندگی عادی و طبیعی بار دیگر به این منطقه باز گردد.

کوی «الوعر» شهر حمص نیز از جمله مناطقی است که شخصیت‌های با نفوذ محلی تلاش می‌کنند تا آشتی ملی در آن به نتیجه برسد و در این ارتباط «طلال البرازی»، استاندار حمص در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق ضمن تکذیب انتشار برخی خبرها مبنی بر نقض آتش بس در این منطقه تاکید کرد که آتش‌ بس بین طرف‌ها درگیر در آن همچنان ادامه دارد و برقرار است.

البرازی در این خصوص تاکید کرد که تفاهمات لازم صورت گرفته و آتش بس در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد و دو طرف در قبال یکدیگر گذشت‌ و تساهل بسیاری انجام می‌دهند و این زمینه را برای تبدیل آتش بس به توافقی دائمی هموار می‌کند.

استاندار حمص افزود: گام‌های مثبتی در زمینه تبدیل آتش بس به توافقنامه بین ارتش سوریه با گروه‌های مسلح منطقه برداشته شده و امید می‌رود که طی ماه رمضان به نتیجه دلخواه برسیم و تا پیش از عید فطر شاهد امضای توافقنامه آشتی ملی در الوعر باشیم تا آرامش و امنیت به سراسر استان حمص باز گردد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها