امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۹:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93705
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۳۵
تعداد بازدید: 63
«مجیب رحیمی» سخنگوی ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل اظهار داشت: در دیدار ...

«مجیب رحیمی» سخنگوی ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل اظهار داشت: در دیدار تعدادی از سناتورهای آمریکایی با 2 کاندیدای ریاست جمهوری، توافق شد مکانیزمی برای تفکیک آرا جعلی از واقعی ایجاد شود.

وی افزود: اکنون وجود تقلب گسترده در انتخابات پذیرفته شده و بدنبال راهکارهای چگونگی رسیدگی به تخلفات هستیم.

** ورود هیئت آمریکایی به کابل و تلاش‎ برای پایان دادن به بن‎بست انتخاباتی

رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: پیش از ورود هیئت آمریکایی، تلاش‎ها برای بیرون رفتن از بن‎بست انتخاباتی با میانجی‎گری نماینده ویژه سازمان ملل در امور افغانستان آغاز شده بود و اکنون با پادرمیانی معاونان رئیس جمهور در حال ادامه است.

وی افزود: ورود هیئت آمریکایی و دیدار آنان با «عبدالله عبدالله» و «اشرف غنی احمدزی» و برگزاری نخستین نشست فنی 2 تیم، نشانگر جدیت و افزایش تلاش‎ برای پایان جنجال‎های انتخاباتی است.

رحیمی اظهار امیدواری کرد:  ایجاد مکانیزم مورد قبول برای 2 تیم انتخاباتی به منظور بازشماری، تفتیش و تفکیک آرای جعلی از واقعی گام مهمی در برون رفت از مشکل انتخابات تلقی می‌شود.

** نقص معیارهای در نظر گرفته شده توسط کمیسیون برای تفکیک آرا 

رحیمی در ادامه افزود: در طرح ارائه شده از سوی این تیم، معیارهایی برای بازشماری، تفتیش و تفکیک آرای پاک از ناپاک پیشنهاد شده که در کشورهای دیگر نیز مورد استفاده بوده و تاثیر آن‎ها ثابت شده است.

وی افزود: معیارهای در نظر گرفته شده از سوی کمیسیون برای تشخیص تقلب، معیارهای ناقصی است که با بهره‎گیری از آن‎ها بخش کوچکی از تقلب قابل تشخیص خواهد بود.

سخنگوی ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله همچنین تاکید داشت: در صورت حصول توافق در خصوص استفاده از معیارهای پیشنهادی این تیم، نمایندگانی از 2 تیم انتخاباتی برای همکاری در راستای تطبیق این معیارها و نظارت به کمیسیون‎های انتخاباتی فرستاده خواهند شد.

** در بازجویی از «امرخیل» اهمال صورت گرفت

رحیمی با اشاره به بازگشت امرخیل رئیس دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان به این کشور، افزود: پس از انتشار نوار صوتی منتسب به امرخیل که پرده از سازماندهی تقلب گسترده توسط وی برداشت، از این مسئول انتخاباتی باید بازجویی می‎شد.

وی افزود: امرخیل باید بازداشت و مورد بازپرسی جدی قرار می‎گرفت در صورتی که متاسفانه در این مورد از سوی دولت افغانستان اهمال شد و حتی به وی اجازه دادند از کشور خارج شود.

سخنگوی ستاد انتخاباتی تیم اصلاحات و همگرایی تصریح کرد: جای شگفتی است که با فردی که یک روند ملی را به بن‎بست کشانده، از سوی دولت افغانستان این چنین مماشاتی صورت می‎گیرد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها