امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۹:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93714
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۳۵
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شرکت ملی نفتکش ایران مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران با تایید خبر لغو تحریم های این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شرکت ملی نفتکش ایران مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران با تایید خبر لغو تحریم های این شرکت از سوی اتحادیه اروپا گفت: به موجب حکم دادگاه عمومی اتحادیه اروپا تحریم های این شرکت که از سوی کمیسیون اروپا  اعمال شده بود،لغو شد.

به گزارش شرکت ملی نفتکش ایران، علی اکبر صفایی اضافه کرد: شرکت ملی نفتکش در سال 2012 در لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار گرفت که پس از یک سال و اندی تلاش این شرکت برای اثبات نادرست بودن علل تحریم های کمیسیون اروپا ،خوشبختانه دلایل حقوقی ما پس از برگزاری چندین جلسه مورد تایید دادگاه عمومی اتحادیه اروپا قرار گرفت .

عضو هیات مدیره شرکت ملی نفتکش ادامه داد: درپی این اقدامات، دادگاه عمومی اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه، 12 تیرماه، به نفع شرکت ملی نفتکش رای داد و تحریم‌ اعمال شده از سوی کمیسیون اروپا علیه این شرکت را به دلیل نبود ادله کافی،لغو شده اعلام کرد.

به گفته صفایی، اگر کمیسیون اروپا تا دو ماه نسبت به این رای اعتراض نکند، شرکت ملی نفتکش ایران از لیست تحریم های اتحادیه اروپا به طور کامل خارج خواهد شد. 

وی درباره نتیجه لغو تحریم های شرکت ملی نفتکش نیز افزود:این شرکت در زمان تحریم ها و در مقطعی که کشتی‌های خارجی به دلیل تحریم‌ها تردد به آب‌های کشور را متوقف کردند، در راستای وظیفه ملی خود، توان و ناوگان خود را با تمام ظرفیت در خدمت صادرات  نفت کشور قرار داد و توانست نفت صادراتی کشور را  به حول و قوه الهی به رغم تحریم های گسترده ناعادلانه، بدون هیچ گونه وقفه ای به مقاصد مورد نظر برساند.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران ادامه داد: با روی کار آمدن دولت یازدهم و گشایشی که در فضای بین المللی ایجاد شد و با توافق ژنو، برنامه ریزی های لازم برای توانمندسازی شرکت ملی نفتکش ایران و بازگشت به بازارهای بین المللی در دستور قرار گرفت که امیدواریم با لغوکلیه تحریم ها شاهد حضور دوباره  ناوگان نفتکش ایران در بازارهای اروپا باشیم.

وی با بیان اینکه تحقق این مهم قطعا نیازمند زمان است،گفت: تا بازگشت به این بازار درخواست ما از دولت  محترم استفاده از ظرفیت ناوگان داخلی است. 

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران با اشاره به اینکه  در اثر تحریم ها  و بدهی های گذشته، لطمات زیادی  به  این شرکت وارد شده است اظهار داشت : ظرفیت ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران یک ظرفیت ملی  و متعلق به بازنشستگان زحمتکش و عزیز کشور است که برای ادامه راه ، نیازمند حمایت ملی است.

صفایی با بیان اینکه  شرکت ملی نفتکش ایران به عنوان یک شرکت خصوصی  پس از سال ها سختی در مسیر سودآوری قرار گرفته است ،این شرکت را از شرکت های طراز اول جهان در بخش  حمل و نقل دریایی مواد نفتی اعلام کرد.

صبح امروز نیز یک مقام مسئول در شرکت نفتکش در گفت وگو با خبرنگار فارس اعلام کرد 2 ماه فرصت فرجام خواهی در خصوص لغو تحریم شرکت ملی نفتکش به اتحادیه اروپا داده شده است بنابراین تا 2 ماه زمان نیاز است تا این تحریم لغو شود.  
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها