امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۹:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93741
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 121
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزای فارس، رویدادهای سیاسی این هفته با بازخوانی تجارت فتنه‌گران با فتنه تغلب، برنامه کارگزاران برای انتخابات مجلس، ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزای فارس، رویدادهای سیاسی این هفته با بازخوانی تجارت فتنه‌گران با فتنه تغلب، برنامه کارگزاران برای انتخابات مجلس، عناد اصلاح‌طلبان با هاشمی، بهبود وضعیت جسمانی رئیس‌ مجلس خبرگان، تغییر و تحولات در جبهه ایستادگی، برگزاری افطاری‌های سیاسیون در ماه مبارک رمضان و بازخوانی وقایع فتنه 88 دنبال شد.

آنچه در ادامه می‌آید مهم‌ترین رخدادهای سیاسی در هفته گذشته است:

مرعشی: برنامه جدی کارگزاران برای انتخابات مجلس/نیروهای قبلی بازیافت می‌شوند
سخنگوی تعلیق شده حزب کارگزاران گفت: هم‌اکنون حزب در حال تجدید سازمان است. این بازسازی از شورای مرکزی شروع شده و به کمیته‌ها و کانون‌ها رسیده و قرار است نیروهای قبلی بازیافت شده و بعد هم عضوگیری جدید انجام شود.

هاشمی‌طباء: اصلاح‌طلبان عناد زیادی با هاشمی داشتند
عضو هیئت موسس حزب کارگزاران گفت: اصلاح طلبان و افرادی که منتسب به این جریان سیاسی بودند در انتخابات 76 عناد زیادی به آقای هاشمی می ورزیدند اما بعداً متوجه شدند در این مورد مرتکب اشتباهات اساسی شده اند.

چرا جایزه‌های حقوق بشری به کاسبان فتنه تعلق می‌گیرد؟/ «حیثیت اصلاح‌طلبان» و نسبت آن با تقلیل «فتنه» به دعوای سیاسی
پرداختن به فتنه از ابعاد مختلف نشان دهنده گستره تاثیرگذاری این موضوع در ساحت سیاسی و اجتماعی کشور است،‌ مساله «نان خوردن از فتنه» یا همان اصطلاح «کاسبان فتنه» از واژه‌‌هایی بود که پس از فروکش کردن فتنه 88 در ادبیات سیاسی کشورمان باب شد و علی لاریجانی، سید هادی خامنه‌ای، عماد افروغ و علی مطهری از جمله چهره‌های پیشتاز در تئوریزه کردن موضوع کاسبان فتنه هستند.

از سوی دیگر اتحادیه اروپا از سال 1988 جایزه ساخاروف را  به اسم آزادی اندیشه برای اهداء به دگر اندیشان، اپوزیسیون و فعالان حقوق‌بشری کشورهای عمدتا غیرهمسو با غرب در نظر گرفته است، جایزه‌ای که از سال 2010 با جایزه‌ نقدی 50 هزار یوروئی نیز همراه شد و سال گذشته به نسرین ستوده و جعفر پناهی از مخالفان نظام ایران تعلق گرفت. دو چهره‌ای که پس از انتخابات سال 88 بازداشت شده و جزو محکومان امنیتی کشور بودند.

بنابراین به نظر می‌رسد، اصلاح‌طلبان از تقلیل فضاهایی همچون فتنه 88 به دعواهای پیش پا افتاده‌ و برجسته کردن کاسبی با فتنه رویکرد دیگری را دنبال می‌کنند.

بازخوانی وقایع فتنه 8 ماهه و آب‌ گل‌آلودی که فتنه‌گران در آن به کاسبی پرداختند و سعی کردند مطالبات حداکثری خود را با رویکرد غیرقانونی از نظام مطالبه کنند، باعث می شود،‌ دلیل تلاش آنها برای «کاسب» نشان دادن جریاناتی که برای شفافیت فضای سیاسی در سال 88 تلاش کردند بهتر ترسیم شود؛‌چه اینکه آنها از همه ابزارها برای تقلیل «فتنه» به «دعوای سیاسی» استفاده می‌کنند.

نبی‌حبیبی: برخی در حال تحریف صورت مسئله فتنه هستند
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اینکه فتنه علیه انقلاب هر روز خود را در شکلی ظاهر می‌کند، گفت: برخی در حال تحریف صورت مسئله فتنه یا پاک کردن آن هستند.

تمدن: مدعیان طلب در سال 88 بدهکارترین افراد به نظام هستند
افرادی که مدعی هستند از سال 88 طلب دارند واقعا جزء بدهکارترین افراد به این نظام و انقلاب هستند برای اینکه اگر کارنامه و عملکردشان را بررسی کنیم متوجه می‌شویم همین‌ها بیشترین ضربات را به این کشور و نظام وارد کردند. همین افراد خاطرشان هست در مجلس ششم چه سناریویی را برای کشور و انقلاب به وجود آوردند؟

ضیافت افطاری رئیس‌جمهور با حضور برخی از نمایندگان و شخصیت‌های اصولگرا
برخی از نمایندگان و شخصیت‌های اصولگرا در یک ضیافت افطاری میهمان رئیس‌جمهور بودند.

ترقی: جزئیات دیدار نمایندگان اصولگرا با رئیس‌جمهور
عضو حزب موتلفه اسلامی با اشاره به دیدار رئیس‌جمهور با شخصیت‌ها و نمایندگان اصولگرا گفت: اصولگرایان در این دیدار نگرانی‌های خود را نسبت به مسائل اقتصادی کشور بیان کردند.

روایت بذرپاش از ضیافت افطار پنج‌شبه شب رئیس‌جمهور
نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیات دیدار نمایندگان اصولگرا با رئیس‌جمهور گفت: آنچه که در این جلسه پیرامون مباحث اقتصادی مطرح شد، آن بود که کاهش تورم اعلامی توسط دولت باید در زندگی مردم نیز احساس شود.

باهنر: دیدار روحانی با نمایندگان به حل مسائل کشور کمک می‌کند
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با مثبت ارزیابی کردن دیدار رئیس‌جمهور با نمایندگان اصولگرا گفت: این دیدارها می‌تواند به حل مسائل کشور کمک کند.

جنتی: بنیان‌گذار اعتدال، رفسنجانی است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بحث اعتدال از سال 68 شروع شده است و آقای هاشمی رفسنجانی بدون اینکه اعلام کند شعارش اعتدال بوده و بنیان‌گذار اعتدال ایشان بوده است.

ابراهیم یزدی: روحانی کارنامه برنده‌ای ندارد/بدون مذاکره مستقیم با آمریکا نمی‌شود مسائل را حل کرد
ابراهیم یزدی با بیان اینکه روحانی کارنامه برنده‌ای ندارد و هنوز اعتماد به مجموعه دولت به وجود نیامده است گفت: بدون مذاکره مستقیم با آمریکا نمی‌شود مسائل را حل کرد.

شاکری: ضرورت تدوین منشور مشترک احزاب/ احزاب باید رفتار خود را در داخل نظام تعریف کنند
عضو جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با بیان اینکه احزاب باید منشور مدونی را در زمینه عملکرد خود تدوین کنند، گفت: نفس عنوان حزب برای مقبولیت رفتارها کفایت نمی‌کند بلکه احزاب باید رفتار خود را در داخل نظام تعریف کنند.

بهبود وضعیت جسمانی رئیس مجلس خبرگان رهبری
سخنگوی تیم معالج آیت‌الله مهدوی کنی از تنفس بدون دستگاه رئیس مجلس خبرگان رهبری خبر داد و افزود : ایشان امروز چشم‌های خود را باز کرده و در حال پلک زدن هستند.

آیت‌الله سیداحمد خاتمی: شانزدهمین اجلاس مجلس خبرگان رهبری 11 و 12 شهریور برگزار می‌شود/ آیت‌الله شاهرودی رئیس اجلاس شانزدهم
عضو هیأت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری از برگزاری شانزدهمین اجلاس دور چهارم مجلس خبرگان در 11 و 12 شهریور به ریاست آیت‌الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی خبر داد.

آیت‌الله یزدی:‏امکان تغییر زمان انتخابات خبرگان رهبری وجود ندارد/ بررسی وضعیت بدحجابی در کلانشهر‌ها در جلسه خبرگان
عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: برخی پیشنهاد کرده‌اند زمان انتخابات مجلس ‏خبرگان را تغییر دهیم که چون قبلاً مصوب شده، این امر امکان‌پذیر نیست.‏

آیت‌الله شجونی: جلسه شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز به ریاست موحدی کرمانی برگزار شد
عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: جلسه شورای مرکزی جامعه روحانیت امروز به ریاست آیت‌الله موحدی کرمانی برگزار شد.

شیرمردی: نماز جمعه 13 تیر تا 15 شهریور در مصلای امام خمینی اقامه می‌شود/ مکان برگزاری نماز عید فطر هنوز مشخص نیست
رئیس ستاد نماز جمعه تهران از برگزاری نمازهای جمعه‌ تهران در مصلای امام خمینی(ره) تا اواخر تابستان خبر داد.

حجت‌الاسلام آقاتهرانی: برگزاری مجمع عمومی جبهه پایداری؛ مردادماه/ همایش جبهه برگزار می‌شود
دبیرکل جبهه پایداری از برگزاری مجمع عمومی این جبهه در مردادماه خبر داد و گفت: کمیته‌های جبهه پایداری و به ویژه کمیته فرهنگی به صورت منسجمی فعالیت می‌کنند.

سیدی‌رکنی: شورای مرکزی جبهه اصولگرایان اصلاح‌طلب تا پایان تیرماه ترمیم می‌شود
دبیرکل جبهه اصولگرایان اصلاح‌طلب از ترمیم شورای مرکزی جبهه متبوعش تا پایان تیرماه خبر داد و گفت: مشکلات اقتصادی برای فعالیت جبهه در حال برطرف شدن است.

کوهکن: همایش جبهه پیروان بعد از ماه رمضان برگزار می‌شود/ دیدار با جامعتین به تعویق افتاد
نایب‌رئیس جبهه پیروان با بیان اینکه همایش جبهه پیروان بعد از ماه رمضان برگزار می‌شود، گفت: در حال حاضر با توجه به وضعیت آیت‌الله مهدوی‌کنی دیدار با جامعتین به تعویق افتاده است.

راکعی: نشست تخصصی جمعیت زنان نواندیش با موضوع حقوق بانوان در جامعه
دبیرکل جمعیت زنان نواندیش گفت: در راستای فرمایشات امام راحل قصد داریم برای آگاهی بیش از پیش بانوان از حقوق خود، نشست‌های تخصصی و آموزشی‌ای را به طور عمومی برای اعضا و هواداران برگزار کنیم.

سجادی: جلسه شورای مرکزی جبهه پیروان به ریاست باهنر برگزار شد/ گسترش فعالیت‌های جبهه
سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به برگزاری جلسه شورای مرکزی تشکل متبوعش اظهار داشت: در این جلسه گسترش فعالیت‌های جبهه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

حق‌شناس: جلسات اعتماد ملی برای «آغاز و انسجام» فعالیت حزب برگزار می‌شود/ افطاری سیاسی با اعضای شورای مرکزی
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی از برگزاری جلسات حزب اعتماد ملی برای آغاز و انسجام فعالیت‌های این حزب در تابستان 93 خبر داد.

ریاست دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به کواکبیان رسید
شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در آخرین نشست خود ریاست دوره‌ای فصل تابستان را در اختیار مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری قرار داد.

راه‌چمنی: حزب وحدت و همکاری ملی مجوز روزنامه «همکاری ملی» را دریافت کرد
دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی از اخذ مجوز روزنامه «همکاری ملی» از وزارت ارشاد خبر داد.

صفرپور: جبهه اعتدال‌گرایان احتمالاً پس از ماه رمضان با رئیس‌جمهور دیدار می‌کند/ دیدار با لاریجانی و ناطق در دستور کار
رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اعتدال‌گرایان گفت: جبهه اعتدال‌گرایان برای دیدار با رئیس‌جمهور نامه‌نگاری‌هایی را صورت داده و احتمالاً این دیدار پس از ماه مبارک رمضان صورت می‌گیرد.

صیامی: تشکیل کمیته مدیریت جهادی برای تحقق مطالبات رهبری/برگزاری افطاری سیاسی در ماه مبارک رمضان
دبیرکل جبهه حامیان ولایت از برگزاری افطاری سیاسی در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: کمیته مدیریت جهادی از سوی جبهه برای تحقق مطالبات رهبری تشکیل شد.

رضایی: همه باید برای وحدت در جبهه اسلامی تلاش کنیم/هدایت مبارزه به سمت صهیونیسم
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، اختلاف افکنی بین مذاهب مختلف اسلامی و تفرقه افکنی بین طوایف کشورهای اسلامی را فتنه صهیونیستی خواند و گفت: باید برای وحدت در جبهه اسلامی تلاش کنیم و مبارزه را به سمت صهیونیسم هدایت کنیم.

محمدی‌نوری: جمعیت جوانان انقلاب اسلامی از جبهه ایستادگی جدا می‌شود
عضو شورای عالی جبهه ایستادگی با بیان اینکه به شیوه مدیریت محسن رضایی در جبهه ایستادگی انتقاد جدی داریم، گفت: جمعیت انقلاب اسلامی از جبهه ایستادگی جدا خواهد شد.

رئوفیان: بهتر بود دبیرکل جمعیت جوانان با ارسال نامه رسمی انتقاد می‌کرد/ کار حزبی بدون خطا نیست
ابوالقاسم رئوفیان با واکنش نسبت به خروج جمعیت جوانان انقلاب اسلامی از ائتلاف با جبهه ایستادگی تاکید کرد که بهتر بود دبیرکل این تشکل با ارسال نامه رسمی نظرات و انتقادات خود را بیان می‌کرد.

وی ادامه داد: شورای مرکزی حزب برای ارائه گزارشی از آخرین فعالیت‌های خود با دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار خواهد کرد.

کنعانی مقدم: جمعیت جوانان رسماً از جبهه ایستادگی جدا شد
حسین کنعانی مقدم با بیان اینکه خط مشی جمعیت جوانان از جبهه ایستادگی فاصله گرفته بود، گفت: بر اساس تصمیم اعضای شورای عالی عضویت این تشکل پایان یافت.

دبیرکل حزب سبز همچنین پیش از این از تشکیل مجمع عمومی حزب متبوعش تا پایان مردادماه خبر داد.

جوابیه جمعیت جوانان انقلاب اسلامی به اظهارات سخنگوی جبهه ایستادگی

محمدی نوری پس از ایجاد شائبه‌هایی درباره خروج تشکل متبوعش از ائتلاف جبهه ایستادگی با صدور جوابیه‌ای مراتب ارادت خود به محسن رضایی را بیان کرده و همچنان به انتقاد از برخی تصمیم‌گیری‌های درون گروهی پرداخت.

گروسی: دفاتر جبهه جوانان ایران امروز تا پایان تابستان فعال می‌شوند/ کنگره جبهه به زودی برگزار خواهد شد
دبیرکل جبهه جوانان ایران امروز گفت: بنا داریم تا آخر تابستان همه دفاتر استانی‌ خود را فعال و کنگره‌ای در پایتخت برگزار کنیم.

سخنگویی حزب اسلامی کار تغییر کرد
در جلسه اخیر حزب اسلامی کار علی‌حسینی به عنوان سخنگوی جدید انتخاب شد.

علی‌حسینی: برگزاری کنگره حزب اسلامی کار در پاییز/ بررسی آئین‌نامه اجرایی برگزاری کنگره حزب

سخنگوی حزب اسلامی کار با بیان اینکه کنگره حزب اسلامی کار پاییز برگزار می‌شود، گفت: شورای مرکزی درباره نحوه اجرایی برگزاری کنگره در حال بررسی است.

فومنی: برگزاری جلسات حزب مردمی اصلاحات برای انتخابات مجلس در ماه رمضان
دبیرکل حزب مردمی اصلاحات با بیان اینکه حزب متبوعش جلساتی را به منظور آموزش حزبی اعضای خود در ماه مبارک رمضان برگزار می‌کند، گفت:‌ این جلسات در راستای تقویت اعضای شورای مرکزی حزب برای انتخابات مجلس صورت می‌گیرد.

وی پیش از این از تدوین منشور انتخاباتی حزب متبوعش برای انتخابات مجلس آینده خبر داده و اظهار داشت: این منشور برای حضور قوی حزب در انتخابات مجلس آینده تهیه و تنظیم شده است.

ترقی: عمود خیمه انقلاب اجازه نمی‌دهد دشمنان به مقصود خود برسند/ شهید بهشتی اسلام سیاسی را به جامعه عرضه کرد
مسئول امور بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه تلاش فتنه‌گران و منافقان برای براندازی نظام جمهوری اسلامی حاصلی نخواهد داشت، گفت: وجود عمود خیمه انقلاب یعنی ولایت فقیه اجازه نخواهد داد دشمنان به مقاصد پلید خود برسند.

وی همچنین در گفت‌وگو با وال استریت ژورنال تصریح کرد: آمریکا در تلاش است با اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی، چهره زشتی از اسلام به جهان نشان دهد تا مانع پیشرفت معنوی منبعث از تفکرات جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌المللی شود.

آیت‌الله حائری‌شیرازی: علم و دین در شهید بهشتی متجلی بود/کادرسازی ویژگی انقلاب اسلامی
عضو مجلس خبرگان با بیان اینکه علم و دین در شهید بهشتی متجلی بود، تصریح کرد: شهید بهشتی زاویه دین و علم را در کنار یکدیگر یک اندازه نگه داشته بود.

عارف: شهید بهشتی معتقد به تشکیلات و نظم سیستماتیک بود
رئیس بنیاد امید ایرانیان گفت: شهید بهشتی فضا را برای اظهارنظرهای جمعی فراهم می‌کرد و با سعه صدر در مقام پاسخگویی و هدایت بر می‌آمد و حتی با کسانی که معاند بودند، باز هم وظیفه هدایتی خود را با خلق نیکو انجام می‌داد.

کریمی اصفهانی: شهید‌بهشتی ماهیت دولت موقت و بنی‌صدر را می‌شناخت
دبیرکل جامعه اسلامی اصناف و بازار با بیان اینکه شهید بهشتی ماهیت دولت موقت و بنی‌صدر را می‌شناخت، گفت: ایشان بارها نسبت به وجود جریان‌های نفاق هشدار دادند اما برای احترام به نظر مردم حرفی به میان نیاوردند، در ادامه نیز چهره واقعی و منافقانه آنان برای مردم آشکار شد.

حجت‌الاسلام فومنی: کادرسازی برای انقلاب اسلامی با ترور شهید بهشتی متوقف نشد
دبیرکل حزب مردمی اصلاحات با بیان اینکه شهید بهشتی نقش عمده‌ای در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی داشت گفت: کادرسازی برای انقلاب اسلامی با ترور شهید بهشتی متوقف نشد.

حجت‌الاسلام پورمحمدی: آیت‌الله بهشتی هزینه استقامت‌های خود را می‌داد
وزیر دادگستری دولت یازدهم گفت: دشمنان نظام ابتدا شهید بهشتی را ترور شخصیتی و بعد ترور شخصی کردند و آیت‌الله بهشتی هزینه استقامت‌های خود را می‌داد.

هاشمی‌رفسنجانی: داعش مخل امنیت کشورهایی خواهد شد که امروز حامی‌ آنها هستند
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: گروهک تروریستی داعش که امروز در عراق جنایت می‌کند، مخلّ امنیت کشورهایی خواهد شد که امروز حامی آنها هستند.

وی همچنین در سخنان دیگری با اشاره به عملکرد گروهک‌های بوکوحرام و داعش اظهارداشت: اینان فرزندان امروزی القاعده و طالبان هستند که به اسم دین، مردم جهان را به اسلام‌هراسی و اسلام‌ستیزی می‌کشانند.

هدف داعش فتنه‌انگیزی در میان مسلمانان است/اعلام آمادگی برای اعزام به عراق

حزب عدالت طلبان ایران اسلامی در بیانیه‌ای اقدامات گرو‌هک تکفیری داعش را محکوم کرد.

هفته نامه «یالثارات» از سوی دادسرای رسانه از تمامی موارد اتهامی تبرئه شد
هفته نامه «یالثارات» پس از گذشت 5.5 ماه از صدور رای توقیف از سوی هیئت نظارت بر مطبوعات، توسط مرجع قضایی از تمام اتهامات وارده تبرئه شد.

محتشمی: جزئیات دیدار حزب آزادی با هاشمی/ انتقاد رفسنجانی از عدم تحقق کرسی آزاداندیشی مورد نظر رهبر انقلاب
دبیرکل حزب آزادی با اشاره به دیدار حزب آزادی با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در این دیدار آیت‌الله هاشمی از عدم تحقق کرسی‌های آزاداندیشی مورد نظر مقام معظم رهبری در کشور انتقاد کرد.

پیامدهای استانی شدن انتخابات مجلس بر تکوین احزاب سیاسی
مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی پیامدهای استانی شدن انتخابات مجلس بر تکوین احزاب سیاسی را بررسی کرد.

همایش «دل‌آرامیم» برگزار شد
همایش «دل‌آرامیم» در حمایت از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان از سوی حزب مردمسالاری برگزار شد.

در این همایش مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردمسالاری، حسن قشقاوی معاون کنسولی و امور پارلمانی وزارت امور خارجه، اعضای شورای مرکزی حزب مردمسالاری و جمعی از نمایندگان ادوار مجلس حضور داشتند.

کواکبیان: برخورداری از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را حق مسلم خود می‌دانیم/در توافقنامه نباید مسائل فرعی مطرح شود
دبیرکل حزب مردمسالاری با بیان اینکه برخورداری از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را حق مسلم خود می‌دانیم گفت: در توافقنامه ژنو هیچگاه نباید مباحث فرعی همچون عراق و موشک بالستیک مطرح شود.

قشقاوی: حاضر به انجام معامله بر سر دستاوردها نیستیم/ کسانی که دغدغه هسته‌ای دارند انتقادهای‌شان از سر خیانت نیست
معاون کنسولی و امور پارلمانی وزارت امور خارجه با بیان اینکه علی‌رغم میل قدرت‌های بزرگ توانسته‌ایم به دستاوردهایی برسیم، تاکید کرد جمهوری اسلامی حاضر به معامله بر سر دستاوردهایی که به آن رسیده نیست.

حکیم: احزاب باید پل ارتباطی بین مردم و دولت باشند/ضرورت نظارت بر احزاب
دبیرکل حزب عدالت‌طلبان ایران اسلامی با بیان اینکه احزاب باید پل ارتباطی بین مردم و دولت باشند، گفت: در زمینه خانه احزاب نباید شعاری عمل کنیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها