امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۵:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93748
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 126
سلمان کدیور دبیر کل جنبش عدالتخواه دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با اساتید، محققان و ...

سلمان کدیور دبیر کل جنبش عدالتخواه دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با اساتید، محققان و پژوهشگران دانشگاه‌ها گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار به چند نکته اشاره و تاکید داشتند، یکی از این تاکیدات این بود که نهضت علمی کشور نباید متوقف شود و این نشان از نگرانی ایشان در این حوزه دارد.

کدیور با بیان اینکه پیشرفت علمی کشور در سال‌های اخیر توسط دانشگاه‌ها، کشور را در یک نقطه قابل قبول در این حوزه پیش برده‌است، افزود: رهبر معظم انقلاب 2 چیز را عامل توقف حرکت علمی در کشور می‌دانند و همانطور که ایشان اشاره داشتند یکی از عواملی که می‌تواند مانع پیشرفت حرکت علمی شود، بخشی از مسئولین در پیکره نظام هستند، که مسئولان در دانشگاه‌ها باید با چشمانی باز مراقب این افراد و مسئولینی که قصد کند کردن حرکت علمی را دارند باشند. 

وی خاطر نشان کرد: یکی دیگر از خواسته‌های رهبر معظم انقلاب این است که دانشگاه‌ها به باشگاه سیاسی تبدیل نشوند، پس وظیفه همه دانشگاهیان است تا در این مورد حساس باشند، زیرا تبدیل شدن دانشگاه‌ها به باشگاه سیاسی هم باعث کند شدن سرعت علمی خواهد شد.

کدیور به تاکید رهبری به لزوم تحول در علوم انسانی بر اساس جهان بینی الهی اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه با گذشت 35 سال از انقلاب اسلامی در ایران، هنوز در حوزه علوم انسانی دانشگاه نتوانسته‌است پاسخ نیازهای این حوزه را بدهد و البته با این متون غیر اسلامی که در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود نیرویی که برای انقلاب اسلامی کارآمد باشد تربیت نمی‌شود برای همین خروجی دانشگاه‌های ما خروجی سکولار است و مسئولینی که در این دستگاه تربیت شوند برای انقلاب مفید نخواهند بود.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه شاهد حضور نسل چهارم هستیم فرصت چندانی نداریم و باید کشور به زودی شاهد تغییرات در علوم انسانی باشد با این محوریت که این تغییرات بتواند فقر نرم افزاری که نظام با آن مواجه است را جبران کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها