امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93755
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 38
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مرکز امور بین الملل حزب موتلفه اسلامی با صدور بیانیه ای تمایل حزب دموکرات عراق را ...

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مرکز امور بین الملل حزب موتلفه اسلامی با صدور بیانیه ای تمایل حزب دموکرات عراق را مبنی بر جدایی کردستان عراق از کشور عراق را همگرایی با سیاستهای تفرقه افکنانه و تجزیه طلبانه رژیم غاصب اسرائیل و سلطه گر آمریکا دانسته و هرگونه اقدام در مسیر تجزیه کشور برادر عراق را محکوم می‌کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: آثار و تبعات این تصمیم سرنوشت ساز برای ثبات و امنیت کشورهای منطقه بسیار خطرناک و مبدأ بی ثباتی در کشور عراق خواهد شد.

در این بیانیه تاکیده شده است :حزب موتلفه اسلامی از احزاب آزاد کردستان عراق می‌خواهد که فریب وعده‌های دروغین آمریکا، اسرائیل و غرب را نخورند و بستر تجزیه کردن عراق و کردستان را فراهم نسازند.

این بیانیه می افزاید:جای تأسف است که گروهها و احزاب مستقل وطن پرست کردستان عراق پشت پرده این سناریوی خطرناک را تحلیل نکرده و آینده عراق و خود را به خطر اندازند. ما از دولت و احزاب عراق و کردستان انتظار داریم مشکلات خود را در فضای سیاسی دوستانه و با مذاکره حل و فصل نموده و وحدت و یکپارچگی کشور عراق را حفظ و دغدغه های رفاهی مردم کردستان را چاره اندیشی نمایند و اجازه ندهند مشکلات داخلی موجب سوء استفاده قدرتهایی شود که بدنبال عراق و منطقه ناامن و بی ثبات و پراختلاف هستند، یقیناً کردستان در سایه یک عراق قدرتمند و یکپارچه بهتر میتواند راه پیشرفت و رفاه عادلانه را طی کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها