امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۹:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93762
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 19
ابوالقاسم خسروی، عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به محورهای ...

ابوالقاسم خسروی، عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به محورهای بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با اساتید دانشگاه‌ها گفت: در سال گذشته که رهبری با کارگزاران و سران قوا دیدار داشتند دو خواسته از آنان داشتند که اولین آنها حل مشکلات اقتصادی کشور با تدبیر و مدیریت جهادی بود.

وی در مورد خواسته دوم، گفت: رهبری در آن دیدار از مسئولین و کارگزاران خواسته بودند که رشد علمی کشور متوقف نشود و از علم به عنوان عامل اقتدار و جامعه نام بردند.

خسروی افزود: روایتی که رهبری به آن استناد کردند، می‌گوید علم همه قدرت است و نه حتی یکی از عوامل آن و با توجه به تأکید و توجه خاص مکتب اسلام بر علم و دانش بر اینکه 500 سال معلم اروپا بوده است، اهمیت آن قابل فهم است.

وی با یادآوری اینکه زمانی که هیچ حرفی از مظاهر علم نبود مسلمانان آن را گشایش داده و پرچم آن را بلند کرده بودند، گفت: اکنون که به لطف خدا پس از قرن‌ها دوباره اسلام و تشیع درخشش علمی خود را آغاز کرده‌اند، باید فرصت را مغتنم شمرد.

نماینده مردم تربت حیدریه گفت: رشد علمی باید پیوسته و رو به رشد باشد و هرچند استفاده از تجربیات دیگران ایرادی ندارد، اما نباید صرفاً‌ به نقل قول اکتفا کرد.

وی سیاسی شدن فضای دانشگاه را یکی از عوامل ضربه زدن به این پیشرفت علمی عنوان کرد و گفت: سیاست‌زده شدن فضای دانشگاه‌ها نه به نفع دانشگاه نه دانشجو و نه استاد است.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با هشدار نسبت به ورود تفکرات تند سیاسی به دانشگاه‌ها، گفت: دانشجویان باید مسائل سیاسی روز کشور و جهان را احاطه داشته باشند، اما دانشگاه نباید ابزار دست گرو‌های سیاسی شود و می‌بایست حرمت علم و استاد و دانشجو حفظ شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها