امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۴:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93769
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 17
حمیدرضا ترقی مسئول امور بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ با اشاره به ...

حمیدرضا ترقی مسئول امور بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و کشورهای 1+ 5 در وین اظهار داشت: علت اصلی اینکه یکی از مقامات آمریکایی حاضر در مذاکرات وین هشدار می‌دهد اگر ایران از مواضع خود عقب‌نشینی کند، قدرت‌های غربی ممکن است مذاکرات هسته‌ای را قطع کنند، این است که مذاکرات به مرحله سخت تصمیم‌گیری رسیده است و طرف غربی در این مرحله باید حقوق ایران را به رسمیت بشناسد.

وی اضافه کرد: آنها با پافشاری قصد دارند در آخرین لحظات برای خود امتیاز بگیرند در حالیکه جمهوری اسلامی نشان داده است هیچگاه از حقوق خود کوتاه نخواهد آمد.

ترقی با تأکید بر اینکه ارسال پارازیت‌ها از جانب غربی‌ها برای این است که در صورت شکست مذاکرات تقصیر به گردن ایران انداخته شود، بیان داشت: از ابتدای مذاکرات هسته‌ای ایران به تمام تکالیف، تعهدات و متون توافقنامه‌ها احترام گذاشته است و این مسئله را آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای نیز اذعان کرده است.

وی خاطرنشان کرد: غربی‌ها به دنبال آن هستند که خارج از چارچوب‌های مورد توافق امتیاز بگیرند و تمام تلاش آنها معطوف به همین نکته است.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه با بیان اینکه موضع تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان تا کنون محکم و قاطعانه بوده است، ابراز داشت: خوشبختانه تیم مذاکره‌کننده کشورمان از اصول خارج نشده و به طور مرتب برنامه‌ها را با تهران هماهنگ می‌کنند.

ترقی ادامه داد: تا این لحظه آقای ظریف و همکارانشان از خود ضعف نشان نداده‌اند و از حقوق ذاتی و اساسی مردم و شهدای هسته‌ای کشورمان قاطعانه دفاع کرده‌اند که همین روند باید ادامه پیدا کند.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه با تأکید بر اینکه اگر مذاکرات شکست بخورد طرف غربی مقصر است، گفت: در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات هسته‌ای ما چیزی را از دست نداده‌ایم و به نقطه اول بازخواهیم گشت و سایت‌های هسته‌ای خود را فعال می‌کنیم؛ این غربی‌ها هستند که به مذاکره نیاز دارند و باید حقوق هسته‌ای کشورمان را به رسمیت بشناسند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها