امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۲۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93772
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 24
محمدرضا مرندی عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به لزوم ...

محمدرضا مرندی عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به لزوم اجرایی شدن فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص دانشگاه‌ها، گفت: ما در کنار تهدیدهایی که پیش روی نظام جمهوری اسلامی وجود دارد فرصت‌هایی نیز داریم که از جمله آنها فرصت پیشرفت علمی است.

وی افزود: ما از سال 73 به دنبال پیشرفت علمی حرکت کردیم که الان نیز براساس آخرین آمارها سرعت رشد علمی کشور ما 16 برابر رشد جهان است.

عضو کانون دانشگاهیان ایران تصریح کرد: برگ برنده ما در مقابل تحریم‌ها همین پیشرفت علمی و تبدیل شدن علم به تکنولوژی است که در سال‌های اخیر شاهد آن بودیم.

وی در ادامه با اشاره به لزوم حفظ آرامش دانشگاه‌ها، گفت: اگر فضای دانشگاه‌های ما مانند دوران اصلاحات که دوران تاریکی از جهات مختلف بود که به اسم آزادی در دانشگاه‌ها التهاب، آشوب و کینه‌توزی به وجود آورده بودند، تبدیل شود و محیط علمی و دانشگاهی وارد بازی‌های جناح‌های سیاسی شود ما از رشد علمی باز خواهیم ماند.

عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی در ادامه گفت: اگر دانشگاه‌ها به جای تمرکز بر روی مباحث علمی خصوصا بحث تحول انسانی وارد بازی‌های جناحی شوند نمی‌توانند بر روی کارویژه خودشان که بحث تولید علم است، تمرکز کنند.

مرندی با انتقاد از موج مهاجرت نخبگان به خارج از کشور گفت: این موجی که توسط برخی از اساتید و جریان‌ها در داخل دانشگاه‌ها صورت می‌گرفت تاثیرات منفی بر روی پیشرفت علمی کشور گذاشت.

این استاد دانشگاه در پایان خاطرنشان کرد: بعضی موارد نیز وجود دارد که عده‌ای در داخل چنین القا می‌کنند که هیچ‌کاری در داخل کشور نمی‌شود انجام داد و تنها باید به خارج برویم در حالی که پیشرفت‌های کنونی حاصل تلاش جامعه دانشگاهی ما در داخل کشور است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها