امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۴:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93775
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 21
رضا کردلو عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ...

رضا کردلو عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پیرامون دیدار رهبر معظم انقلاب با اساتید، محققان و پژوهشگران دانشگاه‌ها، گفت: ایجاد سیاست‌زدگی، رویکردی است که دشمن همیشه در مواجهه با دانشگاه داشته و همانطور که رهبری بیان داشتند دشمن قصد دارد با سیاسی کردن دانشگاه‌ها رشد علمی را در کشور متوقف کند.

 کردلو ادامه داد: دشمن همانگونه که یک تجمع صنفی را با استفاده از تبلیغات و رسانه‌‌هایی که دارند، سیاسی می‌کند، می‌خواهد از آب گل آلود ماهی بگیرد و فضا را متشنج کند و به همین خاطر است که مقام معظم رهبری فرمودند: تبدیل شدن دانشگاه‌ها به باشگاه‌های سیاسی سمّی مهلک برای حرکت علمی کشور است.

 وی با بیان اینکه یکی از محورهای سخنان رهبری این بود که پیشرفت علمی تحریم‌ها را بی‌اثر خواهد کرد، گفت: از همین تحریم‌ها بود که کلی نبوغ و ابتکار سرزد، رهبری در دیدار با پژوهشگران جهاد دانشگاهی هم اشاره به تولید علم کردند نه تقلید، ایشان حتی بومی سازی را هم مبتنی بر تولید دانستند و فرمودند: اینکه یک چیزی را از غرب بگیریم و خودمان بسازیم خوب است، ولی بهتر این است که خودمان تولید علم کنیم و به آن برسیم.

وی با اشاره به موضوع لزوم تحول در علوم انسانی بر اساس جهان بینی الهی،که توسط رهبر معظم انقلاب مطرح شد، تاکید کرد: متاسفانه مناسبات جهانی امروز همه بر پایه علوم انسانی غربی است، البته این موضوع در عرصه علوم پایه و فنی هم همینطور است و این موضوع نتیجه‌اش همانطور که می‌بینیم جنگ، آوارگی، گرسنگی و قحطی شده ونتیجه آن با شکست قطعی روبرو شده‌است.

کردلو در خاتمه گفت: تدریس علوم انسانی غربی 60 سال پیش در دانشگاه‌ها بیماری است و باید همانگونه که رهبری فرمودند تحول در علوم انسانی ما بر اساس جهان بینی الهی باشد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها