امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۸:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93779
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 16
میرهادی قره‌سید نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود ...

میرهادی قره‌سید نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: اصول حاکم بر روابط بین‌الملل و اخلاق و نزاکت بین‌المللی ایجاب می‌کند قدرت‌های سیاسی در چارچوب‌های تعیین شده حرکت کنند.

وی با بیان اینکه مقامات جمهوری اسلامی ایران همواره بر رعایت اخلاق و نزاکت بین‌المللی تأکید دارند، اظهار داشت: چندین بار از طرف مقامات ایرانی این تذکر داده شد که آمریکا باید خود را در صندلی هم‌سطح جمهوری اسلامی ایران ببیند و اگر بخواهد در صندلی بالا بنشیند نزاکت بین‌المللی از بین می‌رود.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران با توجه به اصول بین‌المللی حرکت می‌کند، گفت: دولت‌های غربی به خصوص 1+5 باید نزاکت و اخلاق بین‌المللی را رعایت کرده و تابع قوانین بین‌المللی باشند.

قره‌سید اضافه کرد: اگر طرف مقابل ما خارج از چارچوب نزاکت بین‌المللی حرکت کند ایران نیز تصمیم لازم را خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه حرف‌های تنش زای مقامات آمریکایی مباحث را از قاعده بین‌المللی خود خارج می‌کند تصریح کرد: در صورت بیان سخنان تنش‌زا جمهوری اسلامی ایران هم متوجه اقدامات خارج از عرف آمریکایی‌ها خواهد بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار