امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93787
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 21
میکائیل دیانی عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

میکائیل دیانی عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار اساتید، محققان و پژوهشگران دانشگاه‌ها، گفت: رهبر معظم انقلاب همیشه به علم و پیشرفت‌های علمی توجه ویژه داشته‌اند و آن چیزی که باعث استحکام و تداوم جمهوری اسلامی ایران در این چند ساله بعد از انقلاب است توجه خاص رهبری و مردم به پیشرفت‌های علمی بوده‌است.

دیانی به افزایش شیب تند علمی در سال‌های اخیر اشاره کرد و ادامه داد: افزایش رشد علمی یکی از پایه‌های اقتصاد، قدرت و ثروت محسوب می‌شود و دشمنان نظام متوجه شده‌اند که برای متوقف کردن جمهوری اسلامی ایران باید روند علمی کشور را کند کنند زیرا با این روش جمهوری اسلامی ایران قوام و تداوم خودش را از دست می‌دهد و به همین خاطر برای این کار برنامه‌ریزی کردند.

وی با بیان اینکه وزارت علوم یکی از نهادهایی است که می‌تواند جلوی کند شدن رشد علمی را بگیرد، تصریح کرد: وزارت علوم نباید با سیاسی کاری و همانگونه که رهبری بیان داشتند با تبدیل دانشگاه‌ها به باشگاه‌های سیاسی کاری کند که به موجب آن رشد علمی کشور کند شود.

عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با یادآوری این سخن رهبری در دیدار با اساتید که گفتند: «پیشرفت علمی تحریم‌ها را بی‌اثر خواهد کرد» تاکید کرد: نکته مهمی که در این بحث وجود دارد این است که ما اگر به پیشرفت علمی برسیم و نیازهای خود را در داخل برطرف کنیم، تحریم‌ها بی‌اثر خواهد شد و آن زمان دیگر کشورهایی که ما را تحریم می‌کنند آسیب خواهند دید.

دیانی در ادامه با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بارها تاکید داشته‌اند که دانشگاه نباید به جولانگاه احزاب سیاسی یا باشگاه سیاسی تبدیل شود، اظهار داشت: جریان دانشجویی ما تجربه‌های تلخی در دولت سازندگی و اصلاحات داشتند، در دوران سازندگی برخی از تشکل‌های دولت ساخته به جای اینکه نگاهی نقادانه داشته باشند نگاهی توجیه‌گرا داشتند، فشار و خفقان عجیبی هم برای ابراز عقیده‌هایشان وجود داشت و در دوران اصلاحات هم یک جریان خاص توسط دولت به برخی از تشکل‌های دانشجویی نفوذ کرده و تشکل‌هایی ضد جمهوریت پدید آورده بود که نمونه آن را در 18 تیر 84 دیدم.

وی اضافه کرد: البته آن دو تجربه تلخ گذشته باعث شد جریان‌های دانشجویی بعد از آن اجازه ندهند احزاب و جریان‌های سیاسی در تشکل‌های دانشجویی نفوذ پیدا کنند ولی امروز بیم آن را داریم که با توجه به تغییرات اخیر در کشور دوباره دانشگاه‌ها به جولانگاه احزاب سیاسی تبدیل شود زیرا با این وجود پیشرفت علمی کشور آسیب خواهد دید و این موضوع دانشگاه‌ها را تهدید می‌کند.

دیانی در خاتمه با بیان اینکه نفوذ احزاب سیاسی به دانشگاه‌ها رشد علمی را کند می‌کند، اظهار داشت: مقام معظم رهبری نیز نگران این موضوع هستند که جریان‌های تندرو و غیرقانونی با نفوذ در دانشگاه‌ها رشد علمی کشور را متوقف ‌کنند و به همین خاطر است که بارها به این موضوع اشاره کرده‌اند.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها