امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 24
۱۶:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93808
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سرهنگ اصغر باقریان در این باره گفت: در مقوله ازدواج، شناخت زوجین از همدیگر و خانواده ها قبل از ازدواج امری ضروری بوده ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سرهنگ اصغر باقریان در این باره گفت: در مقوله ازدواج، شناخت زوجین از همدیگر و خانواده ها قبل از ازدواج امری ضروری بوده و جوانان باید بدانند تا شناخت کافی از فرد مقابل خود حاصل نکرده اند، بدون اطلاع خانواده از ملاقات‌های حضوری اکیداً خودداری کنند چرا که ارتباطات در بستر اینترنت مجازی بوده و هویت واقعی افراد برای دیگران مشخص نیست.

وی تصریح کرد: اتکا به اینترنت و فضای مجازی ممکن است در نگاه اول راهی آسان برای همسریابی تلقی شود ولی واقعیت آن است که فضای نامطمئن مجازی می‌تواند فرصتی را برای افراد سود جو فراهم آورد تا با دام‌افکنی، اقدام به کلاهبرداری از افراد کرده و به فکر آسیب برآیند.

این مقام انتظامی ادامه داد: کلاهبرداران از طریق ایجاد پروفایل (ID) در سایت‌های همسریابی و دوست یابی با جعل هویت، جنسیت و جلوه دادن خود به عنوان فردی با شرایط ایده آل، اقدام به فریب جوانان کرده و پس از ایجاد ارتباط عاطفی و برقراری راه تماس دائمی، با ترفندهای مختلف از جمله مطرح نمودن موضوع خواستگاری و مواردی از این قبیل، بزه‌دیدگان را فریب داده و درخواست های نامشروع و مالی را با عناوینی مانند قرض و ... به میان می کشند.

سرهنگ باقریان افزود: بدیهی است کلاهبرداران پس از رسیدن به مقصود خود، اقدام به خاموش کردن تلفن همراه و قطع راه ارتباطی خود با بزه دیده می کنند.

رئیس پلیس فتای غرب استان تهران در پایان گفت: کاربران به ویژه جوانان باید همواره با حفظ هوشیاری و رعایت هشدارهای ارائه شده مراقب باشند تا از دام کلاهبرداران مصون بمانند چرا که فضای مجازی راهی مطمئن برای همسریابی و آغاز یک زندگی واقعی نیست.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار