امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۰:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93809
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 42
به گزارش فارس؛ در جلسه شورای معاونان شهرسازی و معماری شهرداری تهران، ضمن جمع بندی و بررسی رویکردها، برنامه ها و اقدامات سازمان نوسازی در سال 93، ...

به گزارش فارس؛ در جلسه شورای معاونان شهرسازی و معماری شهرداری تهران، ضمن جمع بندی و بررسی رویکردها، برنامه ها و اقدامات سازمان نوسازی در سال 93، دبیران ستاد احیا، نوسازی و بهسازی مناطق معرفی شدند.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری با بیان این که طبق برنامه پنج ساله شهرداری شایسته است سند توسعه نوسازی در هر محله متناسب با ویژگی های همان محل تهیه و تدوین شود، خاطرنشان کرد: پیگیری مباحثی از جمله پروژه های محرک توسعه، بیمه کیفیت ساختمان، تدوین طرح های اجرایی تحقق پذیر، توجه به پیوست های اجتماعی و فرهنگی و ... در فرآیند نوسازی بافت های فرسوده حائز اهمیت است.

علیرضا نادری افزود: معاونان شهرسازی و معماری شهرداران مناطق به استناد احکام مصوب برنامه پنج ساله دوم  شهرداری و تدابیر ابلاغی شهردار (مصوبات چهل و ششمین جلسه شورای معاونان شهرداری تهران) موظف هستند به منظور ایجاد بستر لازم مبنی بر هماهنگی، مدیریت و بسیج منابع و ظرفیت های موجود در منطقه در راستای احیا، بهسازی و نوسازی بافت فرسوده و ناکارآمد منطقه و تأمین سرانه ها و زیرساخت های خدماتی مورد نیاز و بهسازی محیطی اقدام نمایند.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران نیز در این جلسه گفت: شهرداری تهران مکلف است در راستای نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده شهر نسبت به بستر سازی لازم و تهیه زیرساخت های شهری در این بافت ها با اولویت بازگشایی معابر از ردیف بودجه املاک شهرداری هزینه نماید.

عبادالله فتح اللهی با اشاره به تبصره 48 عمومی بودجه 93 شهرداری مصوب شورای اسلامی شهر خاطرنشان کرد: در این تبصره سازمان نوسازی از تصدی گری فاصله گرفته و به عنوان عامل چهارم مجموعه شهرداری می باید با ایجاد هماهنگی در رده های مختلف ستادی (مرکز، منطقه) و مقیاس های عملیاتی (ناحیه و محله) داشته های مجموعه شهرداری را در جهت نوسازی و توسعه محلات فرسوده بسیج نماید.

وی عنوان کرد: ستاد احیاء و نوسازی بافت های فرسوده به ریاست شهرداران مناطق و دبیری معاونان شهرسازی و معماری مناطق تشکیل می شود.

به گفته مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران، تدوین برنامه و بودجه سالیانه منطقه و برنامه محلات؛ نظارت بر حسن اجرای برنامه های نوسازی منطقه؛ تسهیل روند ساخت و ساز و تسریع در روند صدور پروانه؛ هماهنگی با نهادهای مرتبط برای رفع معارض در سطح ناحیه و منطقه؛ بسترسازی برای اجرای طرح های محرک توسعه در نوسازی بافت فرسوده منطقه؛ اجرای راهکارهای افزایش کیفی ساخت و ساز؛ هدایت اقدامات اجتماعی و فرهنگی از قبیل اطلاع رسانی، فرهنگ سازی، اقدامات ترویجی آموزشی و بسترسازی لازم و اجرای خدمات و زیرساخت های شهری با اولویت بازگشایی معابر در بافت ها و ... بخشی از شرح وظایف معاونان شهرسازی مناطق است.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها