امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۹:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93813
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 39
محسن کوشش تبار در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره اقدامات صورت گرفته در هفته دهیاری‌ها، اظهار داشت: در حال حاضر 29 هزار دهیاری در سراسر کشور ...

محسن کوشش تبار در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره اقدامات صورت گرفته در هفته دهیاری‌ها، اظهار داشت: در حال حاضر 29 هزار دهیاری در سراسر کشور فعالیت می‌کنند که مأموریت آنها همچون شهرداران است.

وی ادامه داد: 48 وظیفه جدی را دهیاران برعهده دارند که از جمله آنها بسترسازی برای مدیریت مطلوب، بهره‌گیری از سرمایه‌های انسانی، افزایش و ارتقاء سطح خدمات، ساماندهی و وضعیت عمرانی، فنی و کالبدی روستا است.

کوشش‌تبار یادآور شد: آنچه امسال مدنظر مقام معظم رهبری است مدیریت جهادی عنوان شده و تبلور این مدیریت را می‌توان در دهیاران دید، چرا که 29 هزار دهیار ظرفیت بالایی برای ارائه خدمات جهادی در روستاها است.

معاون دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به اینکه وارد دهه دوم حضور دهیاران در کشور هستیم، گفت: 85 درصد از کشور تحت پوشش نوین دهیاری‌هاست و با تدابیر دولت و وزارت کشور برنامه‌های جدی داریم که آن بخشی از روستاها که فاقد دهیار هستند، از مدیریت روستایی بهره‌مند شوند.

وی خاطرنشان کرد: در دوره سوم شوراهای روستا 888 زن دهیار بودند که در دوره چهارم دهیاران زن به 1600 نفر رسیدند که این نشان از اقبال زنان در امور مدیریت روستا دارد.

کوشش‌تبار خاطرنشان کرد: 68 درصد دهیاران در دوره چهارم شورای روستا ابقاء شدند و 28 درصد ریزش و دو درصد جابجایی در دهیاران داشته‌ایم.

معاون دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به تفاهم‌نامه‌های بین‌المللی معاونت دهیاری‌ها اشاره کرد و گفت: سازمان ملل در بحث پسماندها با معاونت دهیاری‌های سازمان تفاهمنامه‌ای منعقد کرده است تا در جهت بهبود بهداشت محیط اقدام کنیم.

وی یادآور شد: با وزارت راه و شهرسازی تفاهمنامه‌ای در خصوص وضعیت راه‌های روستاها داشته‌ایم.

کوشش‌تبار افزود: امیدواریم با عنایت مجلس شورای اسلامی قانون جامع دهیاری‌ها نیز شکل بگیرد و در دهه دوم که مهندسی دهیاری‌ها عنوان شده با آسیب‌شناسی‌ها قانون جامع دهیاری‌ها اجرایی شود.

معاون دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور خاطرنشان کرد: 15 مهر به مناسبت روز روستا شاهد برگزاری همایشی با عنوان توسعه روستایی هستیم که علاقمندان می‌توانند مقاله‌های خود را تا 20 تیر با مراجعه به سایت سازمان شهرداری‌ها و بهداری‌ها ارسال کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها