امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 27
۰۰:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93825
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، در پی مراجعه شهروندی به ماموران پلیس فتای استان مازندران ، مبنی بر اینکه فرزندش در فضای مجازی از سوی فردی ناشناس مورد ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، در پی مراجعه شهروندی به ماموران پلیس فتای استان مازندران ، مبنی بر اینکه فرزندش در فضای مجازی از سوی فردی ناشناس مورد اغفال، کلاهبرداری و اخاذی قرار گرفته، موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.  

شاکی در اظهاراتش به پلیس عنوان داشت: فرزندم در فضای مجازی در حال وبگردی بوده که با فردی با نام مستعار sasha (ساشا) آشنا شده و بعد از چند بار ارتباط مجازی، فرد کلاهبردار از احساسات کودکانه وی سوء استفاده کرده و با اغفالش 2 میلیون تومان وجه نقد ، یک عدد گوشی تلفن همراه و یک عدد دوربین عکاسی دیجیتال را با تهدید و ارعاب اخاذی کرده و سپس متواری شده است.

ماموران پلیس فتا با دریافت این اطلاعات، اقدامات فنی و پلیسی را در دستور کار خود قرار داده و با شناسایی متهم پس از هماهنگی قضایی، این فرد را که دانشجوی رشته رایانه، اهل و ساکن تهران بود را دستگیر کردند.

متهم در تحقیقات فنی پلیس با مشاهده شواهد و دلائل متقن لب به سخن گشود و ضمن اقرار به بزه انتسابی اعتراف کرد با سوءاستفاده از سادگی و کم سن و سال بودن شاکیه، از وی اخاذی کرده است.

پلیس فتای مازندران به شهروندان هشدار داد: از طریق شبکه های اجتماعی با افراد غریبه ارتباط و تماس برقرار نکنند و از اشتراک گذاشتن تصاویر خصوصی و خانوادگی خود در فضای مجازی خودداری کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها