امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۴:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93831
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رئیس کل دادگستری استان تهران و هیأت همراه از دادگستری و دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان قرچک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رئیس کل دادگستری استان تهران و هیأت همراه از دادگستری و دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان قرچک بازدید کردند.

در ابتدای این بازدید غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات و تقدیر از زحمات ارزشمند همکاران قضایی و اداری اظهار داشت: یکی از نارضایتی‌‌‌های مردم، موضوع اطاله دادرسی است که برخی از علل آن برون‌سازمانی است اما برخی دیگر مربوط به داخل سازمان و همکاران است که با همت و تلاشی مضاعف و برنامه‌ریزی دقیق در جهت رسیدگی به پرونده‌ها می‌توان بر این معضل غلبه کرد و باید تلاش کرد تا مردم به موقع طعم خوش اجرای عدالت را بچشند، باید بدانیم در صورت تلاش بی‌وقفه همکاران در مسیر اجرای عدالت توفیقات الهی نیز شامل حالشان خواهد شد.

وی در ادامه افزود: وظیفه داریم مجموعه همکاران قضایی و اداری را در برابر آسیب‌های احتمالی محافظت کنیم تا خدای ناکرده در برابر وسوسه‌های شیطانی دچار لغزش نشوند، بنابراین نیاز به مراقبت همیشگی است تا به هیچ وجه حریم پاک قضا مخدوش و آلوده نشود چرا که برخی افراد سودجو منافع خود را در همین آلودگی‌ها جستجو می‌کنند و سعی دارند فضایی بسازند تا تشخیص حق از باطل توسط قضات را دچار مشکل کنند و در این مسیر از ترفندهای گوناگون نیز بهره می‌گیرند.

اسماعیلی تصریح کرد: بنابراین قضات عزیز غیر از رسیدگی به پرونده‌ها، وظیفه مهم‌تری نیز دارند و آن مراقبت از حریم پاک قضاست و ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای تسلط بر نفس و مهار کردن وسوسه‌های شیطانی است و با استفاده از نورانیت این ماه می‌توان صبغه خدایی پیدا کرد و در مسیر احقاق حق دچار لغزش نشد و این ماه فرصتی برای تمرین فضایل و خوبی‌هاست که نتیجه آن ارتقای ایمنی ما در برابر هواهای نفسانی خواهد بود.

وی در پایان تأکید کرد: مراقب باشیم طولانی بودن روزهای تابستان و کثرت شدید کار باعث نشود که همکاران دچار بدخلقی شده و با مراجعین تندرویی کنند، به هر حال بدخلقی در هیچ شرایطی قابل توجیه نیست و درس‌های ماه مبارک رمضان نیز در همین راستاست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها