امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۰۱:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93847
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۴
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه که امروز، شنبه منتشر شد، آمده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه که امروز، شنبه منتشر شد، آمده است که مقامات مسکو در نگرانی «ناوی پیلای» کمیسار عالی حقوق بشر سازمان ملل در رابطه با قربانی شدن تعداد زیادی از شهروندان عادی در مناطق دونتسک و لوهانسک (در شرق اوکراین) خود را سهیم می‌دانند.

کمیسار عالی سازمان ملل روز جمعه بیانیه‌ای منتشر کرده بود که در آن آمده بود سازمان ملل شواهدی در دست دارد که گویای استفاده نیروهای ارتش اوکراین از مین‌های زمینی و پرتاب موشک به مناطق مسکونی در جریان عملیات نظامی است که تاکنون باعث کشته شدن 3 نفر از مردم عادی ساکن مناطق شرق این کشور شده است.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه یادآوری شده است: «بالاخره سازمان ملل به کشته شدن کودکان در شرایط خطرناکی که نیروهای نظامی اوکراین در شرق کشور بوجود آورده اند، توجه کرده است. اقدامات مقامات کی‌یف نقض آشکار حقوق بشر و ضوابط بین الملل در زمینه حقوق بشر است.»

به عقیده مقامات وزارت خارجه روسیه، روند اوضاع در شرق اوکراین به گونه‌ای است که تعداد قربانیان در بین مردم عادی در نتیجه ازسرگیری عملیات به اصطلاح «ضدتروریستی» هر روز در حال افزایش بوده و این مسئله باعث نگرانی شدید شده است.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها