امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۴:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93854
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۴
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، اشرف غنی احمدزی کاندیدای ریاست جمهوری افغانستان امروز در یک نشست خبری در کابل ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، اشرف غنی احمدزی کاندیدای ریاست جمهوری افغانستان امروز در یک نشست خبری در کابل گفت: تاخیر در اعلام نتایج ابتدایی و نهایی پذیرفته نیست و شایعات مربوط به تقسیم قدرت در دولت آینده نیز درست نیست.

وی افزود: از هر پیشنهادی که به شفافیت بیشتر بیانجامد استقبال می‎کنم و بایستی در آرای همه مراکز و محلات رای‌گیری شفاف‌سازی انجام شود.

احمدزی با اشاره به بازشماری برخی مراکز رای‌گیری نیز اظهار داشت: بازشماری و تفتیش برخی محلات و مراکز رای‎گیری بصورت موردی نمی‎تواند شفافیت انتخابات را تضمین کند و بایستی این شفافیت «افغانستان شمول» باشد.

وی تاکید کرد: تیم «تحول و تداوم» در مورد دخالت برخی افراد با نفوذ محلی و دولتی در انتخابات به منظور جهت‎دهی آرا به نفع تیم رقیب، اعتراض‎های قانونی دارد.

این کاندیدای ریاست جمهوری خاطرنشان ساخت: برخی والی‎‌ها به نفع تیم رقیب وی در جریان رقابت‎های انتخاباتی تبلیغ کرده‌اند.

احمدزی از نام‎بردن این گونه والی‎ها خودداری کرد.

تاخیر در اعلام نتایج ابتدایی پذیرفتنی نیست

اشرف غنی احمدزی، ضمن یاد آوری تاخیر در اعلام نتایج ابتدایی دور دوم انتخابات که قرار بود 11 تیرماه اعلام شود، اظهار داشت: تقویم انتخاباتی افغانستان بطور جدی مراعات شود و بر اساس جدول زمانی از پیش تعیین شده نتایج ابتدایی و نهایی اعلام گردد.

بنابراین نتایج ابتدایی باید روز 16 تیر اعلام و تاخیر مجدد به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

وی تاکید کرد که یک بار تاخیر در اعلام نتایج ابتدایی را به خاطر«مصلحت ملی» پذیرفته است اما این تیم آماده  پذیرش تاخیر دیگری نیست .

کاندیدای ریاست جمهوری از تیم رقیب خواست تا به روند قانونی انتخاب احترام گذارند و منتظر اعلام نتایج باشند.

در دولت آیند تقسیم قدرتی انجام نشده است

احمدزی با رد شایعاتی در مورد  تقسیم و سهمیه‎بندی قدرت در دولت آینده نیز اظهار داشت: هیچ گونه تقسیم قدرتی در دولت آینده انجام نشده است و لی در صورت پیروزی برای ایجاد حکومت‎داری خوب از ظرفیت‎های انسانی این کشور استفاده خواهد کرد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها