امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۵:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93855
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۴
تعداد بازدید: 129
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در بیشکک، بنابر اعلام وزارت دفاع روسیه، به تازگی این کشور یک مانور نظامی گسترده‌ با حضور 65 هزار نفر از نظامیان ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در بیشکک، بنابر اعلام وزارت دفاع روسیه، به تازگی این کشور یک مانور نظامی گسترده‌ با حضور 65 هزار نفر از نظامیان روسیه بویژه افراد نظامی مستقر در پایگاه‌های این کشور در قرقیزستان و تاجیکستان برگزار کرد.

به گفته این منبع، در این رزمایش نظامیان روسیه با انجام عملیات‌های نظامی، نشان دادند که تمرکز این کشور نه تنها در غرب بلکه در منطقه آسیای مرکزی نیز وجود دارد.

این تمرینات نظامی که در منطقه مرکزی روسیه و با هدایت «سرگئی شایگو» وزیر دفاع روسیه برگزار شد، بخشی از برنامه مسکو برای نشان دادن آمادگی رزمی یگان‌های روسیه اعلام شده است.

در این رزمایش نیروهای شرکت‌کننده عملیات خود را در بخش‌های گسترده‌ای از منطقه «ولگا» (کوه‌های «اورال» تا سیبری) و از دریای «کارا» در قطب شمال به سمت مرز جنوبی روسیه و قزاقستان انجام دادند.

برگزاری این مانور در حالی است که دبیرکل ناتو برگزاری آن را در شرایط فعلی در راستای افزایش فشار از سوی مسکو به دولت جدید اوکراین و تشدید بحران در این کشور تلقی می‌کند.

با این وجود مقامات مسکو برگزاری این رزمایش را با توجه به خروج نیروهای آمریکا و ناتو از افغانستان، در راستای مقابله با تهدیدات احتمالی ناشی از این مسئله عنوان می‌کنند.

در این رابطه «ولادیمیر زرودنیتسکیی» فرمانده منطقه نظامی مرکزی روسیه اعلام کرد که مانور مذکور برای ایجاد آمادگی ارتش جهت انجام عملیات واکنش سریع در هنگام تغییرات احتمالی در وضعیت نظامی و سیاسی در منطقه استراتژیک آسیای مرکزی در نظر گرفته شده است.

این مسئله در حالی است که یکی از فرماندهان عملیاتی این مانور نیز اعلام کرد که در این اقدام، عملیات جابجایی نیروها و انتقال پرسنل به مکان‌های فرضی درگیری انجام شد تا در صورت لزوم این نیروها بتوانند برای دفاع از مرزهای سازمان پیمان امنیت جمعی و همچنین کمک به اعضای این سازمان وارد عمل شوند.

بنا به گزارش پایگاه خبری «راسیسکایا گازیتا»، در این رزمایش نیروهای نظامی روسیه از پایگاه‌های این کشور در تاجیکستان (پایگاه201) و همچنین پایگاه روسیه در قرقیزستان (پایگاه «کانت») نیز مشارکت داشتند و بنابر تأکید فرماندهی این مانور، آنها در آموزش‌هایی که تحت نظارت سازمان پیمان امنیت جمعی در تابستان آینده برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند.

وی تصریح کرد که این اقدامات در راستای تمرین جابجایی نیروهای نظامی روسیه برای حضور در آسیای مرکزی در مواقع بحرانی که نیاز به دخالت مسکو وجود دارد، صورت می‌گیرد.

در ضمن «ادوارد رادیکوف» یک کارشناس نظامی روس نیز در مصاحبه با رسانه‌ها عنوان کرد که رزمایش «مرز 2014» نیز یکی دیگر از 3 مانور برنامه‌ریزی شده از سوی سازمان پیمان امنیت جمعی می‌باشد که توسط نیروهای واکنش سریع این سازمان در منطقه «چلیابینسک» روسیه برگزار خواهد شد.

به گفته این کارشناس نظامی، هدف از برگزاری این رزمایش تمرین عملیات نظامی برای پوشش مرز تاجیکستان با افغانستان می‌باشد که به طور مشترک برای کسب آمادگی جهت تأمین امنیت در مرزهای جنوبی کشورهای مشترک‌المنافع صورت می‌گیرد.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها