امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۲۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93876
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۴
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، این مراسم رسمی با تقدیم تاج گل به مقبره «سیمون بولیوار» قهرمان ملی ونزوئلا در «کاراکاس» پایتخت ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، این مراسم رسمی با تقدیم تاج گل به مقبره «سیمون بولیوار» قهرمان ملی ونزوئلا در «کاراکاس» پایتخت ونزوئلا برگزار شد.

خبرگزاری «تله‌سور» در این خصوص نوشت: پس از این گردهمایی عمومی مردم ونزوئلا شاهد یک رژه و نمایش دست‌آوردهای نظامی از سوی ارتش این کشور بودند.

مردم ونزوئلا در این مراسم ضمن ادای احترام به «هوگو چاوز» رهبر فقید ونزوئلا یاد و خاطره 16 ماه جنگ و تلاش به منظور ایجاد استقلال در این کشور را گرامی داشتند.

به گزارش فارس، ونزوئلا برای اولین بار در سال 1522 تحت استعمار اسپانیا قرار گرفت؛ در واقع اولین محل استقرار دائمی امپراطوری اسپانیا در آمریکای جنوبی در منطقه‌ای بود که امروزه «کومانا» نامیده می‌شود.

پس از چند شورش نافرجام، ونزوئلا تحت رهبری «فرنسیسکو دی میراندا» که یکی از فرماندهان انقلاب فرانسه بود، در 5 ژوئیه 1811 استقلال خود را از اسپانیا اعلام کرد؛ با این حال، حکومت و تسلط کامل بر منطقه توسط داخلی‌ها، پس از پیروزی سیمون بولیوار آزادی‌بخش در جنگ  «کارابوبو» در 24 ژوئن 1821، با کمک ژنرال «خوزه آنتونیو پائز» و کمکهای ویژه فرمانده ارشد «آنتونیو خوزه دی سوکره» که بولیوار طبق نقشه جنگ او عمل کرد و همچنین بعد از پیروزی «خوزه پرودنسیو پادیلا» در جنگ دریایی دریاچه «ماراکایبو» در 24 جولای 1823 به‌دست آمد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها