امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93887
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۴
تعداد بازدید: 35
جواد کامور بخشایش، نویسنده و پژوهشگر در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره ثبت خاطرات «علی‌اصغر ...

جواد کامور بخشایش، نویسنده و پژوهشگر در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره ثبت خاطرات «علی‌اصغر رباط جزی»، بیان داشت: آقای رباط جزی یکی از آزاده‌های هشت سال دفاع مقدس است که ده سال در اسارت رژیم بعث عراق بوده و در اردوگاه‌های مختلفی این دوران را تجربه کرده است.

به گفته وی، «علی‌اصغر رباط جزی»، شکنجه‌های زیادی را متحمل شده است و در عین حال در بسیاری از حوادث و رویدادها، نقش‌آفرین بوده است.

کامور بخشایش در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا در این کتاب تنها به بیان خاطرات این آزاده پرداخته‌اید، ادامه داد:  مضمون کتاب خاطرات «علی‌اصغر رباط جزی» از زمان تولد این آزاده تاکنون را شامل می‌شود و فقط مختص به دوره اسارت نیست گرچه خاطرات این دوره، یعنی دوره اسارت رباط جزی، حجم زیاد کتاب را شامل می‌شود.

وی افزود: این کتاب، گرچه به شیوه خاطره؛ روایی داستانی است در عین حال از پژوهش‌های عمیقی از موضوعات مختلف برخوردار است یعنی خاطرات آقای رباط جزی با خاطرات افرادی که با این فرد آشنا بودند، هم‌پوشانی شده و در عین حال در پاورقی‌های کتاب، اطلاعات بسیار زیادی از حوادث و شخصیت‌های مربوط به خاطرات توضیح داده شده است.

این نویسنده با بیان اینکه عنوان این کتاب را «طعم تنهایی» یا «دروازه‌های بی‌نور» نامگذاری خواهم کرد، گفت: این کتاب در هفت فصل و به احتمال زیاد در 600 صفحه توسط انتشارات «سوره مهر» منتشر خواهد شد.

بر اساس این گزارش، جواد کامور بخشایش متولد 1353در استان آذربایجان شرقی و دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی است که تاکنون نزدیک به 15 اثر با عناوینی نظیر «جای امن گلوله‌ها»، «شیخ شریف»، «خاطرات آیت‌الله سیدمحمد خامنه‌ای»، زندگی داستانی شهید تندگویان با عنوان «یاس در قفس»، «خاطرات سیدمرتضی نقوی»، «آینه جویبار (فرهنگنامه شهدای شهرداری تهران)» و «خاطرات سیدکاظم اکرمی» را منتشر و روانه بازار نشر کرده است.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها