امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93891
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۴
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عصر روز گذشته 13 تیر 1393 کنسرت «به یاد استاد» که اجرایی از شاگردان برجسته زنده یاد محمدرضا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عصر روز گذشته 13 تیر 1393 کنسرت «به یاد استاد» که اجرایی از شاگردان برجسته زنده یاد محمدرضا لطفی بود با حضور برخی از استادان، خانواده زنده یاد لطفی و علاقه‌مندان به موسیقی برگزار شد.

پیش از آغاز کنسرت بخش‌هایی از تکنوازی تار محمدرضا لطفی در آواز «ابوعطا» به همراه بخش‌هایی کوتاه از صحبت‌های لطفی درباره مسائل مختلف موسیقی پخش شد.

محمد امین اکبرپور (تار و سه‌تار)، سجاد مهربانی (آواز)، ماهور لطفی (تنبک)، مهرزاد هویدا (دف)، افسانه جهانگیری (همخوان) و نازلی جهانگیری (همخوان) اعضای گروهی بودند که جملگی از شاگردان برجسته محمدرضا لطفی در چند سال اخیر بوده‌اند.

علی اکبر شکارچی، ارشد تهماسبی، فرخ مظهری و خانواده زنده یاد محمدرضا لطفی از مهمانان ویژه‌ی کنسرت دیشب بودند که در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران حضور داشتند.

اجرای شاکردان لطفی با «پرواز عشق» آغاز شد. «گفتم غم تو دارم» نخستین تصنیف این کنسرت بود. پس از این تصنیف نوبت به ساز و آواز در بیات اصفهات با غزلی از حافظ رسید.

«چهار مضراب شور» و پس از آن تصنیف «ما درس سحر» دیگر قطعه‌های این بخش بودند. همه این قطعه‌ها از ساخته‌های زنده یاد محمدرضا لطفی بود.

اما تصنیف نهایی بخش نخست از ساخته‌های محمدامین اکبرپور بود. این تصنیف بر روی شعری از هوشنگ ابتهاج و با عنوان «راهی و آهی» ساخته شده است.

بخش دوم این کنسرت در دستگاه شور اجرا شد. پیش درآمد، بگذار تا بگرییم با شعری از سعدی و چهار مضراب قطعه‌های آغاز بخش دوم بودند.

آواز در «شور»، تصنیف «ای عاشقان» با شعری از هوشنگ ابتهاج و «نماز شام غریبان» دیگر قطعه‌های بخش دوم این کنسرت بودند.

آخرین قطعه‌ کنسرت شب گذشته، لالایی قشقایی بود که با هم‌خوانی افسانه و نازلی جهانگیری اجرا شد. این آواز اشک را در چشمان بسیاری از حاضران در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران جاری کرد.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها