امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93896
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۴
تعداد بازدید: 61
همایون امیرزاده مشاور علمی، فرهنگی و مدیریتی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود ...

همایون امیرزاده مشاور علمی، فرهنگی و مدیریتی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: دومین جلسه کارگروه بررسی معافیت مالیاتی ناشران و کتابفروشان اواخر هفته جاری و یا اوایل هفته آینده برگزار می‌شود.

امیرزاده تاکید کرد: ادامه جلسات را خواهیم داشت، از زمان برگزاری تاکنون بازخوردهای خوب و مناسبی دریافت کرده‌ایم، بسیاری از تشکل‌ها و مجموعه‌ای از ناشران ضمن استقبال از راه‌اندازی این کارگروه، اعلام آمادگی کرده‌اند در مباحث حقوقی و در بخش‌های خارج از ارشاد همکاری داشته باشند.

مشاور معاون فرهنگی از پیگیری مصوبات جلسه نخست کارگروه مالیاتی خبرداد و گفت: در حال پیگیری هستیم و به نتایج خوبی هم رسیده‌ایم.

بر اساس این گزارش، در نخستین جلسه کارگروه مالیات وزارت ارشاد مواردی به عنوان مصوبه اعلام شد که از آن جمله می‌توان به؛ 1ـ‌ پیگیری جهت حل و فصل فهرست مصادیق در حوزه تعیین و تشخیص،‌ تا نظرات وزارت ارشاد هم لحاظ شود.

2ـ  همه ناشران و حاضران در نشست،‌ قائل بودند بین آیین نامه و قانون بالادستی ماده 5 قانون 139 مالیات‌های مستقیم،‌  تعارضی وجود دارد و قرائت‌ها یک طرفه است و قرار است معاونت حقوقی اصلاحات قانون و آیین‌نامه را پیگیری کنند که حذف حوزه نشر و فرهنگ از آیین نامه بند «ل» خواسته ما است.

3 ـ همه ناشران اعتقاد دارند وحدت رویه در سازمان مالیات وجود ندارد. پیشنهاد ما از طریق جناب وزیر یا معاونت فرهنگی پیگیری راه‌اندازی حوزه مالیاتی فرهنگ و هنر است، تا حوزه مالیاتی ویژه‌ای تعریف شود تا وحدت رویه وجود داشته باشد.

4 ـ رعایت تکالیف مالیاتی توسط خود حوزه نشر نیز از دیگر تأکیدات در این نشست بود،‌ ناشران و کتابفروشانخود باید تکالیف مالیاتی را رعایت کنند. این رعایت زمینه را فراهم می‌کند که ما از معافیت مالیاتی برخوردار شویم. اتحادیه ناشران نیز باید توصیه‌هایی را برای مجموعه ذیربط داشته باشد.

5 ـ  ظرف یک ماه آینده  جلسه دوم کارگروه تخصصی بررسی مطالبات وزارت ارشاد، متشکل از معاونت‌ها و نمایندگان صنوف تشکیل شود.

6ـ مصوبات این جلسه از طریق سید عباس صالحی به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال می‌شود.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار