امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۶:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93922
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۴
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «هادی مقدم دوست» فیلمنامه‌نویس و کارگردان گفت: برگزاری جشنواره فیلم‌ ویدئویی بسیار ضروری است ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «هادی مقدم دوست» فیلمنامه‌نویس و کارگردان گفت: برگزاری جشنواره فیلم‌ ویدئویی بسیار ضروری است زیرا در این زمینه فیلم‌های بسیار خوبی از فیلم‌سازان جوان کشورمان داریم که باید دیده و مورد تشویق قرار گیرد. به نظر می‌رسد برای بهتر شدن روند برگزاری و بهتر دیده شدن جشنواره لازم است تا در جشنواره بخش‌های نقد آثار وجود داشته باشد زیرا فیلم‌های ویدیویی شبکه خانگی احتیاج به فضای نقد دارد.
کارگردان «سر به مهر» درباره معضل قاچاق لوح فشرده در کشور نیز گفت: به نظر می‌رسد از یک سو ارزان‌تر شدن قیمت سی دی می‌تواند باعث گرایش تماشاچی به خرید نسخه‌های ارجینال شود و از سوی دیگر جریمه و مجازات برای فروشندگان غیرمجاز نیز می‌تواند، مکمل برخورد با قاچاق کالای فرهنگی شود. قاچاقچیان همیشه برای کارشان ایده‌های بکری دارند. مثلا ناگهان چند فیلم را در یک دی‌وی‌دی می‌ریزند و آن را به مصرف‌کننده می‌فروشند. بنابراین کسانی که قرار است با آنها مبارزه کنند باید از آن‌ها مبتکر‌تر و خلاق‌تر باشند. اصولا روحیه خلاقیت در مبارزه با قاچاق کالای فرهنگی یکی دیگر از الزامات برخورد با این موضوع است.
فیلم‌های نمایش خانگی باید کیفیت خوبی داشته باشند
وی همچنین درباره کیفیت آثار نمایش خانگی گفت: شبکه نمایش خانگی بیشتر یک فضای اقتصادی است. به عنوان مثال شنیده‌ام برخی از دفا‌تر، فیلم‌های ویدیویی تولید می‌کنند تا با به حد نصاب رساندن تعداد تولیدات بتوانند جواز دوبلاژ و توزیع یک انیمیشن خارجی موفق را دریافت کنند. این امتیازات باید وابسته به درجه‌بندی فیلم‌ها شود. یعنی دفتری مجاز به دوبله و پخش یک انیمیشن موفق شود که چند کار درجه یک ویدیویی انجام داده باشد.
مقدم‌دوست با بیان اینکه مسئله ارزیابی کیفی مسئله مهمی است، افزود: فیلم‌های نمایش خانگی محصولاتی هستند که مردم مصرف می‌کنند و اصلا خوب نیست که راضی به تولید بی‌کیفیت برای مخاطب شویم. به همین دلیل مسئله ارزیابی کیفی در آثار ویدیویی باید جدی‌تر گرفته شود زیرا قرار است این محصولات وارد خانه‌های مردم شود و الگوی فرهنگی مناسبی در اختیار آن‌ها قرار گیرد.
محصولات شبکه نمایش خانگی ظرفیت ارائه با بازار جهانی را دارند
وی ادامه داد: با توجه به اینکه محصولات شبکه نمایش خانگی مخاطب زیادی دارد باید در ارائه محصولات آن دقت بیشتری داشت زیرا همین محصولات ممکن است در خارج از کشور هم مخاطب داشته باشد؛ بنابراین باید آثار هنری این بخش حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.
مقدم‌دوست خاطرنشان کرد: محصولات شبکه نمایش خانگی حتی قابلیت ارائه در بازار‌های جهانی را هم دارد و مسئولان امر باید در پیدا کردن بازارهای مناسب اقدام جدی داشته باشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها