امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93928
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۳۵
تعداد بازدید: 35
نیره اخوان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در پاسخ به اینکه آخرین وضعیت تصمیم‌گیری احداث تونل بهشت‌آباد به کجا رسید در حالی که احیای ...

نیره اخوان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در پاسخ به اینکه آخرین وضعیت تصمیم‌گیری احداث تونل بهشت‌آباد به کجا رسید در حالی که احیای دریاچه ارومیه از سوی مسئولان زودتر از احیای رودخانه زاینده‌رود به نتیجه رسید و مورد تایید ریاست جمهوری قرار گرفت، اظهار کرد: البته احیای دریاچه ارومیه هم از سوی نمایندگان به نتیجه قطعی نرسیده اما وضعیت دریاچه ارومیه به نحوی است که سایر استان‌ها را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه برای چنین مواردی منافع ملی در نظر گرفته می‌شود، افزود: خشک شدن دریاچه ارومیه سبب نابودی استان‌های هم‌جوار می‌شود و اگر نمک این دریاچه بر اثر باد بلند شود، تمامی گیاهان را سفید و اثر بد آن همه جا را فرا می‌گیرد و مشکلات این چنینی سبب اهمیت بیشتر دریاچه ارومیه شده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس تصریح کرد: رودخانه زاینده‌رود در مقابل این وضعیت دریاچه ارومیه وضعیت بهتری دارد و خشکی آن چندان ضایعه‌ای ندارد اما برای مردم اصفهان این قضیه بسیار مهم است.

وی در پاسخ به دیگر سوال خبرنگار فارس در خصوص استیضاح وزیر نیرو گفت: در حال متقاعد کردن وزیر نیرو برای احداث تونل بهشت‌آباد هستیم و اینکه وی بحث کارشناسی احداث تونل را به لوله‌گذاری تبدیل نکند.

اخوان تاکید کرد: در صورتی که وزیر نیرو متقاعد به بحث کارشناسی احداث تونل نشود، مورد استیضاح قرار می‌گیرد.
انتهای پیام/63012/گ20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها