امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۲۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93958
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۵۸
تعداد بازدید: 16
مهرزاد حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و با ...

مهرزاد حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و با اشاره به مدارس تخصصی ورزش در آموزش و پرورش، اظهار داشت: مدارس تخصصی ورزش در دوره گذشته به سرعت توسعه پیدا کرد و اساسنامه آن هم تصویب شده بود.

وی افزود: آن زمان آموزش و پرورش نپذیرفت تا معلمان مدارس خاص ورزش 8 ساعت در هفته آموزش‌های تخصصی ورزش را ارائه دهند و از طرفی وقتی 2 ساعت در هفته معلم را در اختیار داشته باشید دیگر مدرسه تخصصی نیست.

حمیدی ادامه داد: امسال برای نخستین‌بار در طرح ساماندهی نیروهای آموزش و پرورش مجوز تأسیس 192 مدرسه تخصصی ورزش را گرفتیم که قرار شد این مدارس را با نام به ساماندهی آموزش و پرورش معرفی کنیم تا آنها بتوانند 8 ساعت معلم ورزش به آنها اختصاص دهند؛ البته این مدارس تخصصی ورزش خلأهای دیگری هم دارد.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش تعداد کنونی مدارس تخصصی ورزش در کشور را 1300 مدرسه عنوان کرد و تصریح کرد: بیشتر این مدارس، تخصصی ورزش رسمی نیست و اسمی است؛ زیرا مدرسه تخصصی با معلم رقم می‌خورد؛ این 192 مدرسه آمار سهم ما نیست و مدارس غیرانتفاعی و هیأت امنایی با توجه به خودگردان بودن نیز می‌توانند باشند؛ آموزش و پرورش به فراخور 32 استان و هر استان حدود 8 مدرسه به ما اجازه داد که در مقاطع ابتدایی دختران و پسران، مدرسه تخصصی ورزش داشته باشیم.

حمیدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه قدم بزرگی بود که امسال آموزش و پرورش این موضوع را پذیرفت، خاطرنشان کرد: در شورای عالی آموزش و پرورش مجدداً اساسنامه مدارس تخصصی ورزش را مورد بررسی قرار می‌دهیم و خواهش کردیم با توجه به اینکه این اساسنامه هر دو سال تمدید می‌شد، مجوز را به دائمی تبدیل کنند.

وی با اشاره به یکی دیگر از حلقه‌های مفقوده این موضوع که در مدارس انجام نشده است، گفت: باید مشخص کنیم می‌خواهیم این موضوع را قطبی و رشته‌ای دنبال کنیم یا اینکه در این 8 ساعتی که معلم در مدرسه تخصصی ورزش حضور دارد چه چیزی را باید تدریس کند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «آیا قرار است مدارس تخصصی ورزش به فراخور فدارسیون‌های ورزشی زیر مجموعه این فدراسیون‌ها قرار گیرد؟»، گفت: فدراسیون تکواندو را زمانی که در فدراسیون دانشجویی بودم کمک کردیم تا مجوز علمی کاربردی بگیرد و اگر فدراسیون‌های ورزشی به سمت مدارس تخصصی ورزش حرکت کنند، آمادگی داریم که برای آنها مجوز صادر کنیم، ولی من هنوز درگیر موضوع نیروی انسانی این مدارس ورزش و درگیر مسئله اساسنامه آن هستم و هنوز تحلیلی از چگونگی محتوای آن ندارم و باید جلسات تصمیم‌سازی بگذاریم و بر روی چگونگی اجرای آن توسط فدراسیون‌ها بحث کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها