امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۳:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9398
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۸
تعداد بازدید: 75
احمد نعمت‌بخش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که آیا روز گذشته جلسه‌ای برای ...

احمد نعمت‌بخش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که آیا روز گذشته جلسه‌ای برای قیمت‌گذاری خودروهای با ارز بری بالا تشکیل شده یا خیر، گفت: شورای رقابت در این خصوص جلسه‌ای نداشته است، چراکه شرکت‌های خودروساز به این فرمول اعتراض کرده‌اند و معتقدند که توجیه اقتصادی ندارد.

وی افزود: چطور ممکن است دلار 1200 تومانی 3500 تومان شود اما میزان تورم خودروهای با ارز بری بالا 60 درصد تعیین شود.

رئیس انجمن خودروسازان گفت: در محاسبه میزان تورم خودروهای با ارز بری بالا، تاریخ مبنا هم نادرست است و نباید فروردین 91 را به عنوان مبنا انتخاب کنند، چرا که خودروساز در آن تایخ هم ضرر می‌کرده است.

وی افزود: شورای رقابت و آقای پژویان مالیاتها و هزینه‌های مالی را هم قبول نکردند که این هزینه‌ها شامل وام‌های بانکی بهره‌داری می‌شود که پرداخت شده است.

نعمت‌بخش در پاسخ به این سوال که خودروهایی که تعیین قیمت شده است، با محدودیت فروش نقدی مواجه شده اند، گفت: در حال حاضر تولید پایین آمده است و خودروسازان به تعهدات گذشته خود عمل می‌کنند.

وی افزود: از زمانی که مصوبه کارگروه حمایت از تولید درخصوص تخصیص 2 هزار میلیارد تومان به خودروسازان اجرا نشد و همچنین کش و قوسی که برای تعیین قیمت‌ها در یکسال گذشته رخ داد باعث شد تولید با افت مواجه شود.

 

به گزارش فارس قیمت‌گذاری خودروهایی مانند پژو 206، تندر و رانا این روزها در انتظار اعلام قیمت‌های جدید از سوی شورای رقابت است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها