امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۸:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93988
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۳۶
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا قزوه مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری از برگزاری نخستین همایش سه روزه شاعران پارسی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا قزوه مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری از برگزاری نخستین همایش سه روزه شاعران پارسی زبان خبر داد و گفت: این همایش یک روز پس از دیدار سالانه شاعران با مقام معظم رهبری یکشنبه 22 تیر ماه (15 رمضان) در شهر اصفهان آغاز می‌شود و چهارشنبه 24 تیر در تهران به کار حود پایان می دهد.

وی ادامه داد: 20 شاعر پارسی زبان از کشورهای ایران، افغانستان، تاجیکستان، هندوستان، پاکستان و روسیه در روز شنبه 21 تیر ماه با مقام معظم رهبری دیدار خواهند داشت و بعد از آن نیز روز یکشنبه 22 تیر ماه در تالار سوره شهر اصفهان نخستین روز از همایش شاعران پارسی زبان برگزار می‌شود.

این شاعر کشورمان اظهار داشت: در این مراسم از تلاش های ادبی فرزانه خجندی شاعره نام آشنای تاجیک تقدیر و تجلیل خواهد شد. در این مراسم همچنین 10 شاعر پارسی زبان از کشورهای همسایه و 10 شاعر پارسی زبان از ایران به شعرخوانی می‌پردازند.

قزوه با بیان این که دومین روز از همایش شاعران پارسی زبان دوشنبه 23 تیر از ساعت 18 در تالار مهر حوزه هنری در تهران برگزار می شود، عنوان کرد: در دومین روز از این مراسم از «ظهیر احمد صدیقی» شاعر پیشکسوت کشور پاکستان و «مومن قناعت» شاعر شهیر تاجیکستان تجلیل و تقدیر به عمل می‌آید.

وی گفت: در این مراسم شاعرانی همچون «محمدعلی عجمی»، «طالب کریم آذرخش» و «فرزانه خجندی» از تاجیکستان، بلرام شکلا از هندوستان، آنا برزینا از روسیه، سید سکندر حسینی، افسر رهبینی و سید فضل الله قدسی از افغانستان حضور خواهند داشت و به همراه شاعرانی همچون علی معلم دامغانی، سید علی موسوی گرمارودی، یوسفعلی میرشکاک، علیرضا قزوه، ناصر فیض، فاضل نظری، سعید بیابانکی و محمد حسین جعفریان از کشور ایران شعرخوانی می‌کنند.

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری درباره سومین روز از برگزاری همایش پارسی زبانان، عنوان کرد: روز سه شنبه 24 تیر ماه نیز سومین جلسه از همایش پارسی زبانان در موسسه فرهنگی اوج ادامه خواهد داشت. در این مراسم از تلاش‌های ادبی «محمد علی عجمی» شاعر تاجیک تجلیل به عمل می‌آید.

وی خاطرنشان کرد: همایش سه روزه پارسی زبانان با هدف تقویت زبان پارسی و تعامل بیشتر بین شاعران کشورهای پارسی زبان برگزار می شود و امیدواریم بتوانیم دومین دوره این همایش را سال آینده همزمان با دیدار شاعران با رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار کنیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار