امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۰:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93990
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۳۶
تعداد بازدید: 43
محمد‌رضا امیرکمالی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس افزود: گزارش برآوردهای کارشناسی و اعتبار مورد نیاز ...

محمد‌رضا امیرکمالی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس افزود: گزارش برآوردهای کارشناسی و اعتبار مورد نیاز برای تکمیل زیرساخت‌های مسکن مهر از سوی وزارت راه و شهرسازی که میزبان برگزاری جلسات است در حال تدوین است.
 
وی با اشاره به اینکه در این گزارش مشخص شده که 5600 میلیارد تومان برای تکمیل آب و برق و فاضلاب مسکن مهر نیاز است اضافه کرد: این 5600 میلیارد تومان برای پرداخت دیون شرکت های آب و فاضلاب و برق که قبلا در پروژه‌های مسکن مهر فعالیت کرده‌اند و نیز اجرای پروژه‌های جدید مسکن مهر که باید خدمات زیربنایی آب، برق و فاضلاب در آنها انجام شود، مورد نیاز است.

وی ادامه داد: صورتجلسه تامین مالی این رقم تنظیم شده که به زودی تقدیم هیأت دولت خواهد شد.

امیرکمالی در خصوص جزئیات گزارش در حال تدوین و میزان مورد نیاز اعتبار برای تکمیل آب و برق پروژه های مسکن مهر گفت: در این گزارش برآوردهای کارشناسی که در آن اعتبار موردنیاز برای تکمیل پروژه‌های زیرساختی مورد نیاز است را با مدیران عامل و کارشناسان 31 استان در شرکت‌های آبفا، توزیع برق و برق منطقه‌ای، ادارات کل راه و شهرسازی استانها و نماینده معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری و قائم‌وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر برگزار شده است.

*تمام مشکلات نبود آب و برق معضل منابع مالی است

وی در پاسخ به این سوال که آیا وزارت راه و شهرسازی جدیدا گزارشی ارائه نکرده که واحد‌های مسکونی مهر به دلیل نبود آب و برق واگذار نمی‌شوند گفت: تمام معضل پروژه‌های مسکن مهر با توجه به توان اجرایی بالای شرکت‌های تابعه وزارت نیرو معضل منابع مالی است.

*2 مصوبه تامین منابع مالی زیرساخت مسکن مهر

نماینده تام‌الاختیار وزیر نیرو در مسکن مهر ادامه داد: در سال 92 دو مصوبه هیأت دولت را داریم که تاکید کرده است از محل آورده متقاضیان و از محل فروش اراضی و املاک وزارت راه و شهرسازی باید منابع مالی اجرای زیرساخت‌های پروژه‌های مسکن مهر تامین شود.

*از محل بازپرداخت اقساط منابع مالی مورد نیاز تامین شود

وی تاکید کرد: راهکار دیگر هم این است که دولت مصوبه‌ای ارائه کند که از محل بازپرداختی که مردم و متقاضیان مسکن مهر اقساط پرداخت می‌کنند از همان محل منابع مورد نیاز پروژه‌های آب، برق و. فاضلاب و سایر موارد زیرساختی را تامین کند که با این حساب تورم و نقدینگی هم در کشور افزایش نمی‌یابد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار