امروز : شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - 2020 July 11
۱۳:۰۳
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 94
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۷
تعداد بازدید: 501
«همایون رحیمیان» آهنگساز و رهبر ارکستر در گفت‌وگو با خبرنگار موسیقی فارس،‌ در خصوص اجرای 21 فروردین ماه در تالار وحدت اظهار داشت: ارکستر بزرگ به ...

«همایون رحیمیان» آهنگساز و رهبر ارکستر در گفت‌وگو با خبرنگار موسیقی فارس،‌ در خصوص اجرای 21 فروردین ماه در تالار وحدت اظهار داشت: ارکستر بزرگ به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامی فردا چهارشنبه 21 فروردین‌ماه در حالی با«همایون رحیمیان» آهنگساز و رهبر ارکستر در گفت‌وگو با خبرنگار موسیقی فارس،‌ در خصوص اجرای 21 فروردین ماه در تالار وحدت اظهار داشت: ارکستر بزرگ به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامی فردا چهارشنبه 21 فروردین‌ماه در حالی با حضور بیش از 60 نوازنده به اجرا می‌پردازد که دو خواننده جوان به نام‌های «مهدی نظری» و «علیرضا وکیلی‌منش» آن را همراهی خواهند کرد.

این آهنگساز یادآور شد: «ساحل وجود» و «قافله» از مهمترین قطعات اجرایی ما در برنامه روز هنر انقلاب اسلامی که به آهنگسازی و  خوانندگی مهدی نظری  است. دو تصنیف از اشعار حافظ هم توسط علیرضا وکیلی‌منش به اجرا در خواهد آمد.

وی در پاسخ به این سوال که « با توجه به اختلاف نظر درباره عنوان ارکستر ملی یا ارکستر بزرگ ، بالاخره چه نامی برای این ارکستر انتخاب خواهد شد»،‌ گفت: ارکستر بزرگی که ما در حال تمرین با آن هستیم فرم وجودی آن در قالب ارکستر ملی است. سازهای زهی،‌ سازهای بادی و سازهای ایرانی که مشخصه یک ارکستر ملی است در آن استفاده می‌شود و به نظر من نمی‌توان نام دیگری برای آن انتخاب کرد.

رحیمیان در پاسخ به این سوال که آیا رهبری این ارکستر را ادامه خواهید داد یا خیر،‌ گفت: من  از سوی موسسه ارکستر ایران و در قالب یک رهبر مهمان برای هدایت این ارکستر دعوت شده‌ام و هنوز حکمی به طور رسمی برای هدایت طولانی مدت آن نگرفته‌ام.

این آهنگساز در توضیح به این سوال که اگر این سمت به شما پیشنهاد شود، آیا هدایت ارکستر ملی را می‌پذیرید، عنوان کرد: مملکت نیازمند یک ارکستر ملی است تا نوازنده‌ها با حمایت و تلاش خود بتوانند به تبیین فرهنگ کشور بپردازند و اگر این مسولیت به من پیشنهاد شود البته می‌پذیرم.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود، این ارکستر فردا چهارشنبه 21 فروردین ماه ساعت 16 در تالار وحدت به روی صحنه خواهد رفت.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها