امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۰۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94018
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
حجت‌الاسلام احمد سالک امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان پیرامون خصوصی شدن بخش‌هایی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: وظایفی که بر ...

حجت‌الاسلام احمد سالک امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان پیرامون خصوصی شدن بخش‌هایی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: وظایفی که بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است قابل انتقال و  واگذاری به دیگر افراد نیست و بنابر قانون وزارت فرهنگ و ارشاد باید به وظایفی که بر عهده دارد مستقیماً عمل کند.

وی افزود: برخی از وظایف و عملکردهایی است که بنابر قانون امکان تعامل و همکاری بین وزارت ارشاد و بخش خصوصی وجود دارد، نباید بین جمهوری اسلامی ایران و دیگر کشورها در زمینه عملکردهای فرهنگی قیاس انجام داد زیرا از نظر ماهیتی و هویتی بین کشور ما و دیگر کشورها تفاوت‌های بسیاری وجود دارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت مشارکت مردم و بخش خصوصی در برنامه‌های فرهنگی خاطرنشان کرد: زمانی که مردم در امر اجرای برنامه‌های فرهنگی مشارکت داشته باشند سرعت و شتاب برنامه‌ها بیشتر می‌شود و اجرای برنامه‌ها با کیفیت بیشتری نسبت به برنامه‌های فرهنگی دولتی صورت می‌گیرد.

وی ضمن تصریح بر اینکه بیش از 80 درصد برنامه‌های فرهنگی کشور توسط مردم اجرا می‌گردد گفت: فعالیت‌های فرهنگی بسیاری توسط مردم اجرا می‌شود و نگرانی از این بابت وجود ندارد که وزارت ارشاد بخشی از فعالیت‌های خود را به بخش خصوصی واگذار کند.

سالک پیرامون فعالیت‌های بخش خصوصی در حوزه فرهنگ اظهار کرد: نظارت‌های دولتی هرگز از دستگاه‌ها و مجریان فرهنگی برداشته نمی‌شود و همواره نظارت و مراقبت دولتی از برنامه‌ها صورت می‌گیرد و به این صورت نیست که برنامه‌های فرهنگی که در کشور قرار است توسط بخش خصوصی انجام شود بدون نظارت وزارت و مجلس و دیگر دستگاه‌ها باشد بلکه مسئولین مربوطه همواره در حال رصد و نظارت بر برنامه‌های فرهنگی هستند.

انتهای پیام/63001/خ30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها