امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۰۵:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94039
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد جزئیات جلسه ...

رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد جزئیات جلسه امروز این کمیسیون گفت:‌ لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در اتحادیه بیمه‌گران و اتکایی‌گران خطرهای تجاری و غیرتجاری در کشورهای عضو سازمان تعاون و مؤسسه تضمین اعتبارات صادراتی و سرمایه‌گذاری عربی بررسی شد.

وی از اصلاح ایرادات وارده شورای نگهبان به این لایحه خبر داد و افزود: در ادامه، مشکلات جاری بورس با حضور مسئولان بورس و شهردار تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

زارع همچنین از نامه 200 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به رئیس‌جمهور برای بهبود وضعیت عشایر کشور خبر داد و گفت: در این نامه تصریح شده است 2/1 جمعیت کشور را عشایر تشکیل داده و 38 درصد مراتع کشور در اختیار این قشر است و نیز 7/5 میلیون تن محصول دامی و زراعی کشور متعلق به عشایر است.

وی خاطرنشان کرد:‌ در این نامه از امکان ارتقای این پنج میلیون تن به 15 میلیون تن سخن گفته و تقاضا شده است به‌منظور کنترل قیمت‌ها و جلوگیری از سوء‌استفاده واسطه‌ها در اسرع وقت، اعتبارات لازم تأمین و از طریق شرکت پشتیبانی وارد بازار شود.

سخنگوی فراکسیون عشایر گفت:‌ در نامه 200 تن از نمایندگان به رئیس‌جمهور پیشنهاد تشکیل شورای عالی عشایر به ریاست رئیس‌جمهور یا معاون اول و برگزاری جلسات فصلی آن مطرح شده است.

وی ادامه داد:‌ از آنجا که زیست‌بوم عشایر فراتر از مرزهای تقسیمات کشوری است، نمایندگان امضاکننده پیشنهاد داده‌اند 1000 میلیارد ریال از بودجه ملی برای ارتقای سطح زندگی عشایر اختصاص داده شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها