امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9404
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۸
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود بهمنی پس از جلسه امروز هئیت وزیران در جمع خبرنگاران نسبت به موضوع ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود بهمنی پس از جلسه امروز هئیت وزیران در جمع خبرنگاران نسبت به موضوع نوسانات بازار ارز در روزهای اخیر واکنش نشان داد.

وی تصریح کرد: از امروز اعلام کردیم سکه‌های پیش فروش شده را تحویل می‌دهیم و کسانی که سکه پیش خرید کرده‌اند، می‌‌توانند به شعب مراجعه کنند.

بهمنی ادامه داد: از آنجا که قیمت بازار پایین تر از قیمت تمام شده است که آنها با مالیات بر ارزش افزوده دریافت می‌کنند، کسانی احساس می کنند متضرر می‌شوند، می‌توانند پول‌شان را نقداً دریافت کنند.

رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت: قیمت طلا در بازار جهانی مرتب در حال کاهش است و طی یک ماه گذشته از 1500 تا به 1200 تا رسیده و اندک میزان تأثیر جهانی روی بازار ما قابل قبول است.

بهمنی افزود: بخشی از افزایش قیمت در روزهای اخیر هم «روانی» است و در کوتاه‌مدت اثر می‌گذارد اما این تغییر قیمت‌ها بلافاصله با ریزشی که در بازار خواهیم داشت، به حالت اول خود باز می‌گردد.

وی درباره مصوبه مجلس برای بخشودگی معوقات بانکی تولیدکنندگان که محور سؤال خبرنگاری بود هم، توضیح داد: هیئت مدیره بانک‌ها قبلا برای این موضوع سازوکاری داشته‌اند که متناسب با شرایط تصمیم بگیرند.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: ما نمی‌توانیم اعلام کنیم به کلیه بدهکاران سه سال مهلت می‌‌دهیم چون مفهوم آن اینست که کسی پول را باز نگرداند.

بهمنی افزود: اعتقاد داریم پرونده‌ معوقات باید به صورت موردی بررسی شود و به کسانی که استحقاق دارند و واقعا تولیدگر هستند، کمک کنیم.

وی تصریح کرد: اینکه کسی در بخش بازرگانی فعالیت دارد و کالایی وارد کرده و فروخته، حالا بگوییم اقساط بانکی را ندهد، امکان‌پذیر نیست.

بهمنی بر همین اساس متذکر شد: تصمیم‌گیری کلی مشکل آفرین است اما به صورت موردی حتماً باید از تولیدکنندگان حمایت شود.

رئیس کل بانک مرکزی در خصوص برخورد با بانک‌هایی که مصوبات شورای پول و اعتبار درباره سود سپرده را رعایت نمی‌کنند، اظهار داشت: قطعاً تاکنون با چنین موضوعی برخورد و آن را ساماندهی کرده‌ایم.

بهمنی گفت: ما این مسائل را اعلام نمی‌کنیم اما تعدادی از مسئولین شعب و واحدها که در این زمینه قصور داشتند، برکنار کرده‌ایم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها