امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17
۰۱:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94041
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ...

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره جلسه امروز کمیسیون متبوعش گفت: در جلسه امروز ابتدا نعیمی رز گزارشی از سفر هیأت کمیسیون به روسیه و شرکت در همایش بین المللی مجالس نمایندگان ارائه کرد.

نقوی حسینی گفت: در ملاقات‌ها و مذاکرات صورت گرفته و نشست‌های نمایندگان مسائل مختلف از جمله تحولات سوریه و عراق، مذاکرات هسته‌ای، ضرورت مبارزه با تروریسم به بحث گذاشته شد.

وی گفت: لاریجانی رئیس مجلس مهمان ویژه جلسه امروز کمیسیون بود که قبل از بیانات ایشان، بروجردی رئیس کمیسیون ضمن عرض خیر مقدم گفت که تحولات عراق و موفقیت‌های مردم در سوریه و نقش آفرینی نظام استکبار و برخی کشورهای منطقه در ایجاد و حمایت از گروه های تروریستی شرایط خاصی را در منطقه به وجود آورده است که در نشست امروز به ابعاد آن پرداخته می‌شود. پس از آن آقایان کوثری، بخشایش اردستانی، حقیقت پور، حیدرپور، فتح‌الله حسینی، کریمی قدوسی، آقا محمدی، نوذر شفیعی، آصفری، سوری، منصوری آرانی، داوتگری، وحید احمدی، کامران و جوکار اظهار نظر و سوالات خود را مطرح کردند.

سخنگوی کمیسیون امنیت در ادامه گفت: لاریجانی در این جلسه گفت که مطالب و موضوعات خوبی مطرح شد. حقیقت این است که حوزه امنیت ملی شامل مسائل متنوع و متعددی می‌شود. تحولات بین المللی، حوادث منطقه‌ای و مسائل داخلی در حوزه امنیت اثرگذار هستند. موضوع داعش و حوادث عراق، یک اقدام در محدوده مرزهای عراق نیست بلکه یک طرح منطقه‌ای در حال اجراست که منطقه را به هم بزند و خوشحالی رژیم صهیونیستی از این حوادث موید موضوع است. عوامل پیدایش این وضع هم بیرونی است و هم درونی. هدف این طرح دامن زدن به درگیری‌های مذهبی با روش تبهکارانه و خیانتکارانه است و آثار سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را نیز در پی خواهد داشت. بنابراین باید برای مقابله با آن بسترهای سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی و امنیتی این حرکت را از بین برد.

نقوی اضافه کرد: آقای لاریجانی همچنین گفت، در موضوع هسته‌ای مجلس کمبود اطلاعات ندارد و تقریباً نمایندگان در جریان کلیت موضوع هستند و البته ضرورت هم ندارد که جزئیات مذاکرات و ریز گفتگوها در همه محافل مطرح شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها