امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۲۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94050
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
محمد قربانی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: موزه‌ها هویت تاریخی و ملی محسوب می‌شوند و یکی از وظایف مهم موزه ارتباط فرهنگی ...

محمد قربانی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: موزه‌ها هویت تاریخی و ملی محسوب می‌شوند و یکی از وظایف مهم موزه ارتباط فرهنگی بوده که فرهنگ، هنر، آداب و رسوم و باورها و اعتقادات گذشتگان را به نسل حاضر منتقل می‌کند.

وی با اشاره به نقش موزه‌ها در رونق گردشگری استان، تصریح کرد: راه‌اندازی موزه‌ها و برگزاری نمایشگاه‌های موزه‌ای نقش موثری در جذب گردشگران داخلی و خارجی به استان دارد و موجبات آشنایی مردم با فرهنگ و آداب و رسوم آذربایجان غربی را فراهم می‌کند.

قربانی با بیان اینکه 9 موزه و دو سایت موزه در آذربایجان غربی وجود دارد، ادامه داد: موزه باستان‌شناسی و تاریخی ارومیه، موزه مردم‌شناسی ارومیه، موزه سنگ کتیبه سه گنبد ارومیه، موزه میاندوآب، موزه نقده از جمله موزه‌های موجود در استان است.

وی ادامه داد: موزه مردم‌شناسی مهاباد، موزه پایگاه حسنلو، کاخ موزه باغچه جوق ماکو و موزه خوی از دیگر موزه‌های استان بوده و دو سایت موزه شامل سایت موزه تخت سلیمان تکاب و سایت موزه قره کلیسا چالدران در استان وجود دارد.

قربانی به برنامه‌های مورد نظر در راستای توسعه موزه‌های استان اشاره کرد و گفت: تجهیز و استانداردسازی موزها از جمله برنامه‌های اولویت‌دار است و طرح توسعه موزه بزرگ منطقه‌ای آذربایجان غربی در دستور کار قرار دارد.

معاون میراث فرهنگی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی ادامه داد: امید است امسال با تخصیص اعتبار ملی عملیات گسترده‌ای در ارتباط با ساخت موزه بزرگ منطقه‌ای آذربایجان غربی آغاز شود.
انتهای پیام/61005/صا20/ث3001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها