امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94052
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
عزت‌الله خان‌محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره ساخت و سازهای غیر مجاز در محدوده شمیرانات اظهار داشت: تهران و شمیرانات به شرایط اقلیمی ...

عزت‌الله خان‌محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره ساخت و سازهای غیر مجاز در محدوده شمیرانات اظهار داشت: تهران و شمیرانات به شرایط اقلیمی و آب و هوایی و زیست محیطی پیشانی نظام محسوب می‌شود.

وی ادامه داد:‌به لحاظ ساختارهای موجود در شهرستان شمیرانات این شهرستان مهاجر‌پذیر است و بخشی از آن نیز مردم اصیل منطقه محسوب می‌شوند که این موضوع یک پارادوکسی را ایجاد می‌کند.

خان‌محمدی یادآور شد: به لحاظ موقعیت ویژه شهرستان شمیرانات شاهد افزایش قیمت زمین و مسکن در این شهرستان هستیم. به عنوان مثال زمین در بخشی از شمیرانات حداقل متری 5 میلیون تومان و مسکن از 15 تا 20 میلیون تومان در هر متر خرید و فروش می‌شود.

فرماندار شمیرانات به جمعیت بالغ بر 500 هزار نفری شهرستان شمیران اشاره کرد و گفت: این شهرستان از لحاظ جمعیت تکمیل شده است و برای افزایش جمعیت در این منطقه مردم به سمت ساخت و ساز در ارتفاعات می‌روند که این اقدام نیز غیر قانونی محسوب می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: به لحاظ کاهش فاصله‌ی شهرستان َشمیرانات با تهران و موقعیت آب و هوایی از این شهرستان استقبال بسیاری شده است که البته به لحاظ زیست‌محیطی نیز و دارا بودن سد‌های لتیان و لار که 45 درصد از آب تهران را تامین می‌کند برای دولت نیز حائز اهمیت است و از این رو همیشه مشکلاتی بین مردم و دولت وجود دارد.

خان‌محمدی افزود:‌ مردم درخواست‌های قانونی و حقیقی برای ساخت و ساز در شهرستان‌شمیرانات را دارند ولی به لحاظ  حفاظت از محیط زیست و ثبات جمعیت در این منطقه قادر به دادن مجوز نیستیم.

فرماندار شمیرانات یادآور شد: اکثر تخلفات ساخت و ساز در دو بخش لواسان و رودبار قصران اتفاق می‌افتد که روستایی به نام عمامه بیشترین تخلف که حدود 600 تا 700 تخلف ساخت و ساز می‌شود را دارد.

وی بیان داشت:‌ تعارض تصمیمات مسئولان و دستگاه‌های استانی در حریم شهرها و روستاها موجب ایجاد خطاهای استراتژیکی شده است و در این راستا بخشی از باغات تخریب شده‌اند.

فرماندار شمیرانات یادآور شد:‌در حال حاضر گزارشی از تخلفات  ساختمانی در شهرستان شمیرانات در حال تدوین است که به زودی به هیات دولت و سایر دستگاه‌ها ابلاغ می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها