امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۲۳:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94067
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از اداره‌کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی مهدی ذوالفقاری اظهار داشت: در حین گشت و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از اداره‌کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی مهدی ذوالفقاری اظهار داشت: در حین گشت و کنترل مشترک یگان حفاظت شهرستان‌های زاوه و تربت حیدریه در منطقه شکار ممنوع ژرف و کسب اطلاع از حضور چهار نفر شکارچی غیر مجاز، پس از 12 ساعت ردیابی و تعقیب و گریز متخلفان بدام افتادند.

وی ادامه داد: از این متخلفان لاشه دو رأس قوچ وحشی و یک قبضه سلاح گلوله زنی و دو دستگاه دوربین چشمی کشف و ضبط شد.

مسئول حفاظت محیط زیست زاوه افزود: شکارچیان دستگیر شده دارای سابقه تخلف بوده که به دلیل آشنایی با منطقه در مأموریت اخیر به سختی توسط محیط‌بانان دستگیر شدند.

وی گفت: متأسفانه کمبود نیروی انسانی و محیط‌بان در شهرستان زاوه و شهرستان‌های هم‌جوار و گستره وسیع زیستگاه‌ها و عرصه‌های طبیعی موجب سوءاستفاده متخلفان می‌شود هرچند یگان حفاظت همواره در راستای حراست از این سرمایه‌های ملی تلاش می‌کنند.

گفتنی است، شهرستان زاوه با قرار گرفتن در بین چهار منطقه شکار ممنوع که در حال حاضر بیش از یک هزار رأس قوچ و میش اوریال اصیل را در وسعت خود جای داده است، به‌صورت شبانه‌روزی با همراهی همیاران محیط‌ زیست در پیشگیری از تخلفات و معرفی متخلفان به قانون انجام وظیفه می‌کنند.
انتهای پیام/70020/س/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها