امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۶:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94069
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار «سید حسن بتولی» از امضای توافق نامه همکاری نیروی انتظامی با سازمان بسیج مستضعفین در ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار «سید حسن بتولی» از امضای توافق نامه همکاری نیروی انتظامی با سازمان بسیج مستضعفین در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی و اخلاقی، اطلاعاتی و عملیاتی خبر داد.

وی گفت: این توافق‌نامه به امضا و تایید فرماندهان هر دو سازمان - سردار احمدی مقدم و سردار نقدی- رسید و به همین منظور مقرر شد تا دو کارگروه فرهنگی، اجتماعی و اطلاعاتی، عملیاتی تشکیل شود.

رئیس پلیس آگاهی ناجا، با اشاره به امضای این توافقنامه در هفدهم خردادماه امسال یادآور شد: به دنبال آن هستیم تا از نیروهای توانمند بسیج در راستای تشدید مقابله با سرقت استفاده کنیم.

وی پی جویی کشف سرقت، کنترل مجرمان سابقه دار و تجزیه و تحلیل و پایش این جرم را از دیگر اقدامات سازمان بسیج برشمرد و اظهار داشت: بسیج نیرویی انقلابی، مردمی و خودجوش است و همانطور که امام خمینی (ره) نیز لقب ارتش 20 میلیونی را به این نیروها دادند، نشان می دهد نقش اطلاعاتی مهمی از ابتدای انقلاب تاکنون داشتند.

بتولی با اشاره به نقش اطلاعاتی نیروهای بسیج از ابتدای انقلاب تاکنون افزود: یکی از دلایل شکست دولت در عراق و سوریه، عدم شکل گیری بسیج مردمی بود.

این مقام ارشد انتظامی، با اشاره به نقش سازمان بسیج در مبارزه با ناامنی های اجتماعی یادآور شد: نیروهای بسیج همچنین به دلیل حضور در جغرافیای وسیعی از کشور می توانند در ایجاد امنیت محلات، معرفی افراد مظنون، خودروهای رها شده و کنترل مالخران کمک شایانی به پلیس کنند.

وی در پایان برنامه ریزی مشترک تبلیغی، ساماندهی، هماهنگی ، رسانه ای، آموزشی و مشارکت مردمی را از وظایف کار گروه فرهنگی و اجتماعی و ارتقاء، هماهنگی و برنامه ریزی در راستای تبادل اطلاعات و اخبار، اجرای عملیات مشترک، بهره گیری از توانمندی عناصر بسیجی با استفاده از ظرفیت های ناجا به عنوان پلیس افتخاری، بازرس نامحسوس و ... را از وظایف کارگروه اطلاعاتی و عملیاتی برشمرد.
انتهای پیام 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها