امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۴:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94074
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
حبیب‌الله بهتویی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار کرد: روز گذشته تعداد 20 مأموریت اورژانسی در سطح جاده‌ای استان قزوین از سوی کارکنان و ...

حبیب‌الله بهتویی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار کرد: روز گذشته تعداد 20 مأموریت اورژانسی در سطح جاده‌ای استان قزوین از سوی کارکنان و امدادگران مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی این استان به انجام رسید.

وی تعداد کل مأموریت‌های این مرکز را در روز شنبه 50 مورد ذکر کرد و افزود: در این روز هیچ‌گونه تماسی از شهروندان که منجر به اجرای مأموریت کاذب از سوی مأموران این مرکز شود، با مرکز اورژانس استان برقرار نشد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین ادامه داد: علاوه بر مأموریت‌های جاده‌ای، امدادگران پایگاه‌های شهری اورژانس قزوین مأموریت‌هایی را نیز در سطح شهرهای این استان در قالب پایگاه‌های شهری به انجام رساندند که تعداد این مأموریت‌ها به 30 مورد می‌رسید.

بهتویی در خصوص آمار تفکیکی عملیات‌های تصادفی و غیرتصادفی تصریح کرد: 32 مورد از این عملیات‌ها به صورت غیرتصادفی به اجرا درآمد؛ اما 18 مورد باقیمانده به شکل تصادفی اجرایی شد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین مصدومان حوادث اورژانسی روز شنبه را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: امدادگران و کارکنان این مرکز توانستند 16 نفر از مصدومان و آسیب‌دیدگان را در محل وقوع حادثه مداوا کنند؛ ضمن اینکه 31 نفر را هم که امکان درمان آنان در محل وجود نداشت، با آمبولانس به مراکز درمانی و بیمارستان‌های سطح استان قزوین انتقال دادند.

وی با بیان اینکه کار اورژانس، کار نجات جان افراد بوده و به واسطه سر و کار داشتن با جان انسان‌ها از اهمیت خاصی برخوردار است، خاطرنشان کرد: مردم استان قزوین می‌توانند با یاری خود به اورژانس از طریق خودداری از برقراری تماس‌های بی‌مورد یا راه دادن به وسایل نقلیه امداد در معابر و خیابان‌ها، در ارزش و ثواب حفظ جان همنوعان خود سهیم شوند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین اظهار امیدواری کرد: اقدامات اورژانس در کنار همکاری مردم استان منجر به کوتاه شدن زمان رسیدن به محل حادثه و کمک به تعداد بیشتری از افراد ضمن رعایت کیفیت امدادرسانی به مصدومان شود.

انتهای پیام/77011/خ30/پو3002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها