امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۱:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94077
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
محمد سالاری در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره جانمایی آرامستان های جدید تهران گفت: به عنوان رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر، قبل از ...

محمد سالاری در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره جانمایی آرامستان های جدید تهران گفت: به عنوان رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر، قبل از پایان سال 92 طرحی دوفوریتی را تهیه کردم مبنی بر اینکه شهرداری تهران ملزم شود ظرف سه ماه گزارش مربوط به اجرای مصوبات قبلی شورا درباره جانمایی آرامستان های جدید تهران و تملک آنها را به شورای شهر ارائه دهد.

وی ادامه داد: متاسفانه با چندین ماه تاخیر، معاونت خدمات شهری شهرداری و مدیرعامل بهشت زهرا (س) در جلسه هفته گذشته شورای شهر حضور یافتند و در صحن علنی شورا گزارشی را از وضعیت موجود آرامستان بهشت زهرا (س) ارائه دادند و هیچ گزارشی از اقدامی عملیاتی در جهت تملک و جانمایی آرامستان های جدید که یکی از ضرورت های انکارناپذیر در بحث مدیریت شهری است، ارائه ندادند.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورا افزود: به همین دلیل این گزارش با انتقاد تعدادی از اعضای شورای شهر مواجه شد. نهایتا معاونت خدمات شهری اعلام کرد در جلسه غیرعلنی نسبت به ارائه ادامه گزارش اقدام می کند که موضوع در دستور جلسه یکشنبه گذشته شورای شهر قرار گرفت.

سالاری تصریح کرد: به رغم اهمیت موضوع و گذشت 10 سال از مصوبه شورای شهر مبنی بر الزام شهرداری به جانمایی و تملک آرامستان های جدید، هیچ اقدامی در این راستا انجام نشده؛ حال در شرایطی که شهرداری اعلام می کند بهشت زهرا (س) نهایتا تا سال 97 کفاف دفن اموات را می دهد، چگونه خیال ما راحت باشد؟

وی در ادامه گفت: لذا من از ریاست شورا تقاضا کردم جلسه ای با حضور شهردار تهران برای تعیین تکلیف این موضوع برگزار شود.

این عضو شورای شهر با طرح پیشنهادی درباره جانمایی آرامستان جدید گفت: پیشنهاد ما این است که برای جلوگیری از گرانی اراضی، دولت به شهرداری کمک کند و از اراضی ملی بکر که هنوز برای کاشت درخت استفاده نشده و بعضا بعدتر به بخش خصوصی واگذار می شود، زمین مورد نیاز برای ایجاد آرامستان جدید شهر تهران تامین شود تا بعدا شاهد رانت خواری و تالی فاسدها در زمین های چند هکتاری نباشیم.

سالاری در پایان گفت: شورا نهایتا شهرداری را ملزم کرد گزارش جانمایی و تملک اراضی مورد نیاز برای ایجاد آرامستان جدید شهر تهران را ظرف مدت سه ماه به شورای شهر ارائه دهد.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها