امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۳:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94081
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار جامعه فارس،‌ عیسی کلانتری امروز در نشست ستاد احیای دریاچه ارومیه که در محل دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد با اعلام اینکه مبلغی بالغ بر ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس،‌ عیسی کلانتری امروز در نشست ستاد احیای دریاچه ارومیه که در محل دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد با اعلام اینکه مبلغی بالغ بر 15 هزار میلیارد تومان به قیمت امسال برای احیای دریاچه ارومیه اعتبار در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: این مبلغ اعتبار برابر با 5 میلیارد دلار است.

دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه با بیان اینکه رئیس جمهور اعلام کرده است که برای تخصیص اعتبار مزبور هیچگونه مشکلی وجود ندارد، افزود: در این میان مبلغ 1500 میلیارد تومان برای امسال در نظر گرفته شده و در سال‌های آتی این رقم به فراخور سطح فعالیت‌ها تغییر می‌یابد البته پیش‌بینی می‌شود در سا‌ل‌های پایانی احیای این دریاچه رقم کمتری تخصیص داده شود.

دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه با بیان اینکه تأمین اعتبار از سال جاری تا سال 97 به تدریج افزایش می‌یابد، ‌ابراز داشت: این در حالی است که از سال 98 تا پایان فعالیت‌های احیای این دریاچه نیازمند تخصیص اعتبار کمتری خواهیم بود.

به گفته کلانتری بیشترین اعتبار تخصیص یافته برای احیای دریاچه ارومیه بین سال‌های 94 تا 98 پیش‌بینی می‌شود.

وی همچنین به کمک یک میلیون دلاری سازمان همکاری‌های اقتصادی‌های ژاپن (جایکا) اشاره کرد و بیان داشت: اعتباری که جایگاه برای احیای دریاچه ارومیه تخصیص داده است معادل سه میلیارد تومان است و قابل قیاس با اعتباری که از سوی دولت برای این پروژه تخصیص یافته است، نیست.

دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه ضمن ابراز گلایه از سازمان محیط زیست به منظور پر رنگ جلوه دادن کمک جایکا برای احیای دریاچه ارومیه، ابراز داشت: باید فتیله چنین اقداماتی پایین کشیده شود چرا که هم‌‌اکنون دنیا تصور می‌کند که ژاپن‌‌ها در صدد احیای دریاچه ارومیه هستند.

وی با بیان اینکه ژاپنی‌ها نقشی در احیای دریاچه ارومیه ندارند، ابراز داشت: یک میلیون دلار ژاپن مانند فضله موشی می‌‌ماند که در یک دیگ برنج افتاده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها