امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94083
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بوشهر، علیرضا رئیسی ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بوشهر، علیرضا رئیسی ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر اظهار داشت: کم‌ کردن هزینه‌های درمانی مردم به میزان 90 درصد، تأمین تجهیزات پزشکی و دارو توسط بیمارستان، ارائه خدمات زایمان طبیعی، ماندگاری پزشکان متخصص و به‌روز شدن پرداختی‌های پزشکان در استان از برکات اجرای طرح تحول نظام سلامت است.

وی اضافه‌کرد: خدمات‌رسانی با کیفیت و ظرفیت‎سازی برای پیشرفت بخش سلامت استان از اهدافمان در طرح تحول نظام سلامت است که با جدیت پیگیر آن هستیم.

این مقام مسئول تصریح‌ کرد: در حال حاضر تمام تجهیزات و داروهای مورد نیاز بیماران در بیمارستان‌های استان تهیه می‌شود و دیگر همراه بیمار دغدغه تهیه آن‌ها را ندارد و تنها 10 درصد تمام هزینه‌ها و اگر توسط سیستم ارجاع به بیمارستان آمده باشند تنها 5 درصد از هزینه‌های بستری را پرداخت می‌کنند.

رئیسی افزود: نظارت بر حسن اجرای طرح تحول نظام سلامت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که برای پایش آن روزانه جلساتی با هیئت رئیسه دانشگاه برگزار می‌شود تا مشکلات و نواقص شناسایی و در اسرع وقت برطرف شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان‌ کرد: برای اینکه مشکلات مردم را در این طرح به حداقل برسانیم در تمام بیمارستان‌های استان شماره همراهی تهیه شده و شماره آن در بیمارستان‌ها اطلاع‌رسانی شده و در اختیار رؤسای بیمارستان‌ها قرار گرفته است تا در صورت بروز مشکل در کمترین زمان ممکن برطرف شوند.

رئیسی با اشاره به اینکه 800 مورد زایمان طبیعی در دو ماه گذشته در استان انجام شده است، گفت: در مقایسه آمار زایمان طبیعی از ابتدای طرح تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 5 درصد افزایش نشان می‌دهد که می‌توان آن را از اثرات بسته تشویقی زایمان طبیعی دانست.

وی افزود: یکی دیگر از برکات این طرح ایجاد انگیزه در بین پزشکان متخصص است که به‌دلیل تشویقات مالی طرح در برخی از مناطق استان پزشکان بخش تمایل دارند مطب‌های خصوصی خود را تعطیل و در درمانگاه‌های دولتی به ویزیت بیماران بپردازند.

انتهای پیام /66006/خ30/ف4004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها