امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94101
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، عبدالله عبدالله کاندیدای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان لحظاتی پیش ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، عبدالله عبدالله کاندیدای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان لحظاتی پیش در نشست خبری در کابل، با اشاره به اهمیت تشخیص آرای جعلی، اظهار داشت: اعلام نتایج ابتدایی پیش از بررسی و تفکیک آرای جعلی پذیرفتنی نیست.

این در حالی است که روز گذشته (شنبه 14 تیر) «اشرف غنی احمدزی» رقیب انتخاباتی عبدالله ضمن تاکید بر اعلام نتایج ابتدایی بر اساس تقویم انتخابات افغانستان، از کمیسیون‎های انتخاباتی این کشور خواست تا در 16 تیرماه این نتایج را اعلام کنند.

فردا شب (سه شنبه) آخرین فرصت برای توافق 2 تیم انتخاباتی

عبدالله عبدالله خاطرنشان کرد: شب آینده آخرین فرصت برای ادامه گفت‎وگوهای فنی نمایندگان 2 تیم است تا  درباره چگونگی راه حل برای بن‌بست انتخاباتی کنونی، تشخیص تقلب و تفکیک آرای سیاه از سفید به توافق دست یابند.

وی تاکید کرد: این تیم برای پایان یافتن بن‎بست بوجود آمده راه گفت‎وگو را باز گذاشته بود و طی چند روز گذشته مذاکراتی نیز در سطح سیاسی و فنی انجام داده است.

مذاکرات پشت پرده برای دریافت سهمیه سیاسی شایعه است

عبدالله عبدالله در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شایعاتی مبنی بر امتیازخواهی تیم اصلاحات و همگرایی گفت: تیم «اصلاحات و همگرایی» انگیزه امتیاز طلبی سیاسی ندارد  و هرگونه مذاکرات پشت پرده برای دریافت سهمیه سیاسی شایعه است.

تقلب به یک سنت سیاسی برای برنده شدن تبدیل نشود

رهبر تیم اصلاحات و همگرایی در ادامه تاکید کرد: تمام تلاش تیم اصلاحات و همگرایی این است که استفاده از تقلب به عنوان راهی برای برنده شدن و یک سنت سیاسی تبدیل نشود.

وی افزود: در صورتی که با آرای مشکوک و غیر معتبر برخورد جدی نشود با فرا رسیدن موعد انتخابات پارلمانی نیز کاندیداهای پارلمان سعی خواهند کرد که راهی برای استفاده از تقلب بیابند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها