امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۵:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94102
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، قاضی ناصر الملک به عنوان رئیس جدید قوه قضائیه پاکستان در حضور «ممنون ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، قاضی ناصر الملک به عنوان رئیس جدید قوه قضائیه پاکستان در حضور «ممنون حسین» رئیس‌جمهور و «نواز شریف» نخست وزیر و مقامات ارتش پاکستان برای به عهده گرفتن مسئولیت خود سوگند یاد کرد.

مراسم تحلیف رئیس جدید قوه قضائیه پاکستان در کاخ ریاست جمهوری این کشور در اسلام‌آباد برگزار شد.

قاضی ناصر الملک برای مدت 13 ماه به عنوان رئیس قوه قضائیه پاکستان انتخاب شده است.

ناصر الملک 63 ساله ارشد ترین قاضی دیوان عالی پاکستان است و پس از بازنشستگی «تصدق حسین گیلانی» رئیس سابق قوه قضائیه این کشور به عنوان رئیس جدید قوه قضائیه پاکستان انتخاب شده است.

«افتخار محمد چودری» رئیس پیشین قوه قضائیه توسط «پرویز مشرف» حاکم نظامی پاکستان در سال 2007 برکنار شد و در سال 2009 در پی تلاش‌های هماهنگ و گسترده وکلای پاکستان چودری توانست سمت قبلی خود را به دست آورد و بار دیگر به عنوان رئیس قوه قضائیه انتخاب شود.

افتخار محمد چودری به دخالت خود در امور سیاسی ادامه داد و «یوسف رضا گیلانی» نخست وزیر وقت پاکستان را برکنار کرد.

پس از بازنشستگی چودری، دیوان عالی پاکستان نقش فعال در امور سیاسی را از دست داد و «تصدق‌ حسین‌ جیلانی» که بعد از افتخار محمد چودری به عنوان رئیس قوه قضائیه انتخاب شده بود ترجیح داد کمتر در امور سیاسی دخالت کند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها