امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۵:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94124
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، پایگاه خبری «BNews.kz» در مطلبی اعلام کرد که «شوکت علی مقدم» سفیر پاکستان در قزاقستان امکان الحاق ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، پایگاه خبری «BNews.kz» در مطلبی اعلام کرد که «شوکت علی مقدم» سفیر پاکستان در قزاقستان امکان الحاق کشورش به اتحادیه اقتصادی اوراسیا را رد نمی‌کند.

شوکت علی مقدم در ادامه تأکید کرد: بین قزاقستان و پاکستان کمیسیون بین‌دولتی وجود دارد که آخرین بار در اسلام‌آباد در سال 2011 برگزار شده است. امسال ما به بررسی فعال تشریفات مورد نیاز ورود به اتحادیه خواهیم پرداخت. ارمنستان و قرقیزستان به نتیجه مطلوب نزدیک بوده و احتمالا تا پایان امسال و یا اوایل سال بعد به اتحادیه اقتصادی اوراسیا ملحق خواهند شد. پاکستان در مرحله اولیه (مرحله بررسی تمامی جوانب و بررسی تشریفات) قرار دارد.

شست‌وشوی مغزی زنان قرقیز در ترکیه برای پیوستن به تروریست‌ها

مقامات رسمی و کارشناسان قرقیز در مورد پیوستن برخی زنان این کشور به صفوف گروه‌های تروریستی در سوریه در نتیجه القائات انحرافی گروه‌های افراطی و شست‌وشوی مغزی آنان در ترکیه هشدار می‌دهند.

افسران نظامی ازبکستان در روسیه تا سال 2015، 3 برابر افزایش خواهند یافت

به گزارش پایگاه خبری «ریانووستی»، تعداد افسران نظامی ازبکستان که در روسیه آموزش نظامی می‌بیننددر سال 2015 ، 3 برابر افزایش خواهد یافت.

به گفته این منبع در حال حاضر در مؤسسات آموزش نظامی روسیه 450 افسر نیروهای مسلح ازبکستان آموزش می‌بینند که در سال 2015 تعداد آنان تقریبا 3 برابر افزایش خواهد یافت و این نشان دهنده سطح خوب همکاری‌های نظامی ازبکستان و روسیه در زمینه بالا بردن سطح آموزش کارمندان نظامی است.

لازم به ذکر است، که همکاری‌های نظامی- فنی بین روسیه و ازبکستان در تأمین و تضمین ثبات در منطقه آسیای مرکزی نقش مهم را بازی می‌کند.

هنوز در ماه مارس سال 1994 روسیه و ازبکستان یک موافقت نامه در زمینه همکاری‌های نظامی را به امضا رسانده بودند.

برگزاری همایش بین‏‌المللی «تعامل با رسانه‏‌ها در مبارزه با تروریسم» در بیشکک

همایش بین‏‌المللی با عنوان «تعامل با رسانه‏‌ها در مبارزه تروریسم در آسیای مرکزی» هفته آینده در شهر بیشکک پایتخت کشور قرقیزستان با دعوت رسمی از خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏‌آباد برای شرکت در این همایش و به سازمان دهی مرکز منطقه‏‌ای دیپلماسی پیشگیرانه سازمان ملل در آسیای مرکزی، برگزار می‏شود.

«بهارگل رحمان‏وا» یک مقام مسئول دفتر مطبوعاتی مرکز منطقه‏‌ای سازمان ملل در امور دیپلماسی پیشگیرانه در کشورهای آسیای مرکزی که مقر آن در عشق‏‌آباد پایتخت کشور ترکمنستان قرار دارد، ضمن تأیید مطلب فوق تصریح کرد که همایش مذکور به مدت 3 روز در تاریخ 9 الی 11 ژوئیه سال جاری میلادی در محل هتل «حیات»  بیشکک با حضور نمایندگان دولتی، ملی و نیز دولتی کشورهای آسیای مرکزی و منطقه و نیز کارشناسان سازمان ملل، نمایندگان عالی رتبه دولت قرقیزستان و برگزار می‌‏شود.

وی تصریح کرد:  اجرای برنامه عمل استراتژی جهانی ضدتروریسم سازمان ملل در آسیای مرکزی از سوی مرکز منطقه‏‌ای دیپلماسی پیشگیرانه سازمان ملل با همکاری دولت قرقیزستان برگزار می‏‌شود.

احتمال اتمام مذاکرات پیرامون الحاق قزاقستان به سازمان تجارت جهانی تا اواخر امسال

در دهمین اجلاس باشگاه برلین اوراسیا که روز گذشته در آکادمی اداره دولتی در آستانه برگزار شد، مقرر گردید که مذاکرات پیرامون الحاق قزاقستان به سازمان تجارت جهانی تا اواخر امسال به اتمام خواهد رسید. 

«تیمور ژاکسیلیکوف»، معاون وزیر اقتصاد و برنامه‌ریزی بودجه با اشاره به قرار گرفتن چندین مسأله در دستور کار اظهار داشت که مذاکرات پیرامون الحاق قزاقستان به سازمان تجارت جهانی مخصوصا با اتحادیه اروپا به مرحله پایانی رسیده‌ است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: ما با 30 کشور براساس دسترسی به بازار کالاها مذاکره کردیم و همچنین مذاکرات با 15 کشور (از جمله کشورهای اتحادیه اروپا) را براساس شرایط دسترسی به بازار خدمات به پایان رساندیم.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها